Koszyk ....

Kościół w trzecim tysiącleciu

4 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
 1. Egzorcyzmy w tradycji i życiu Kościoła
 2. 1

  Liturgia w podstawowych formach wyrazu

  Normalna cena: 28,00 zł

  Cena promocyjna 13,00 zł

  Wszystko w liturgii ma swoją niepowtarzalną wartość i swoje znaczenie. Ze względu na ową wartość i znaczenie liturgia oraz dojrzałe w niej uczestnictwo domagają się mistagogii, tj. takiego działania Kościoła, które wspomaga w harmonizowaniu życia ze sprawowanym sakramentalnie misterium. W przekonaniu, że różne mogą być drogi oraz sposoby owego wspomagania w dojrzewaniu wiary uczestników liturgii, oddajemy do rąk czytelników książkę, zatytułowaną Liturgia w podstawowych formach wyrazu.

  Dowiedz się więcej

 3. Natura i cechy zgromadzenia

  Natura i cechy zgromadzenia liturgicznego

  29,40 zł

  Brak w magazynie

  Sobór Watykański II w swoim nauczaniu zachęca wszystkich wiernych do czynnego udziału w zgromadzeniach liturgicznych, do bycia ich aktywnymi podmiotami. I właśnie ta zachęta stoi u podstaw podjęcia tego tematu na kartach niniejszej publikacji, ósmej już w serii „Kościół w Trzecim Tysiącleciu”. Dowiedz się więcej

 4. Wychowanie do liturgii i przez liturgię

  Wychowanie do liturgii i przez liturgię

  Normalna cena: 32,00 zł

  Cena promocyjna 22,00 zł

  Wychowanie chrześcijan do liturgii i przez liturgię zakłada w pierwszym rzędzie umiejętne oraz dojrzałe jej planowanie i programowanie. Sprawa planowania-programowania jawi się dziś na polu duszpasterskiej misji Kościoła jako kwestia niezmiernie aktualna i ważna. Trudno jest bowiem natrafić dziś na taki odcinek życia społecznego lub na taką jego przestrzeń, która by nie była odpowiednio wcześnie analizowana, prognozowana, poddawana stosownym testom, ocenom i wciąż na nowo doskonalonym sposobom postępowania. Wszystko jest dziś poddawane takiemu projektowaniu sposobów realizacji planów, aby skuteczne było oddziaływanie na codzienne życie i zachodzące w nim przemiany. Jak ta kwestia wygląda na polu duszpasterskiego zaangażowania Kościoła?

  W Kościele dziś potrzebne jest formowanie wiernych (jednostek i całych wspólnot) do umiejętnego i pogłębionego mierzenia się ze współczesnością otaczającego nas świata, poddanego z jednej strony procesowi ewoluowania warunków codziennego życia i działania, z drugiej zaś objętego na sposób niezmienny zbawczym planem Boga. W takim kontekście planowanie duszpasterskie musi mieć coraz większą zdolność do otwierania się nie tylko na osiągnięcia takich dyscyplin, jak pedagogika czy nauki społeczne, ale też – w sposób pierwszoplanowy – na historię zbawczą, zarówno tę urzeczywistnioną w czasach ziemskiego życia Jezusa, jak też tę kontynuowaną wciąż i skutecznie w czasach Kościoła. Taki jest zakres refleksji oddawanej do rąk czytelnika książki, stawiającej sobie za cel uwrażliwienie duszpasterskiej świadomości Kościoła na konieczność odpowiedniego planowania swej aktywności, która w liturgii osiąga szczyt, a jednocześnie z niej – jak ze źródła – czerpie siłę wprawiającą w ruch i orientującą jego działanie.

  Dowiedz się więcej

4 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący