Koszyk ....

Dział naukowy

3 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
 1. L’immagine letteraria del santo pagano nella figura di Apollonio di Tiana e la sua valutazione da parte cristiana

  L’immagine letteraria del santo pagano nella figura di Apollonio di Tiana e la sua valutazione da parte cristiana

  Normalna cena: 39,00 zł

  Cena promocyjna 22,00 zł

  Literacki obraz pogańskiego świętego na przykładzie Apoloniusza z Tiany i jego ocena ze strony chrześcijańskiej

  Adam Tondera

  Rozprawa będąca zwieńczeniem jego specjalistycznych studiów z zakresu patrologii została zatytułowana: „L’immagine letteraria del santo pagano nella figura di Apollonio di Tiana e la sua valutazione da parte cristiana” (Literacki obraz pogańskiego świętego na przykładzie Apoloniusza z Tiany i jego ocena ze strony chrześcijańskiej), zaś promotorem pracy był prof. Salvatore Lilla.

  Dowiedz się więcej

 2. Modlitwa i miłosierdzie

  Modlitwa i miłosierdzie w Enarrationes in psalmos św. Augustyna

  Normalna cena: 30,45 zł

  Cena promocyjna 15,00 zł

  Kolejna pozycja z serii Studia Antiquitatis Christianae. Series Nova: „Modlitwa i miłosierdzie w Enarrationes in psalmos” pod redakcją ks. Andrzeja Uciechy zbiera dwie pozycje dotyczące myśli św. Augustyna: „Modlitwa w Enarrationes in psalmos św. Augustyna” autorstwa ks. Wojciecha Kamczyka oraz „Miłosierdzie Boga i miłosierdzie chrześcijanina w świetle Enarrationes in psalmos św. Augustyna” ks. Sławomira Tupaja. Dowiedz się więcej

 3. Syn Boży w Pasterzu Hermasa

  Syn Boży w Pasterzu Hermasa

  Normalna cena: 27,30 zł

  Cena promocyjna 13,00 zł

  W centrum książki, jak zaznaczono we wprowadzeniu, stoi próba odpowiedzi na pytanie z jakim borykali pierwsi chrześcijanie: w jakich kategoriach pojęciowych i językowych wyrażać treść wiary w Jezusa jako Syna Bożego? Ten właśnie problem, zdaniem autora studium, ks. Franciszka Szulca, tkwi głęboko w Pasterzu i stanowi o specyfice zawartej w nim chrystologii.

  Teolog uzasadnia swoją tezę, analizując szczegółowo postać Syna Bożego, cytując i komentując tekst pisma. Podejmuje zagadnienia: "Pasterz w świetle krytyki historycznoliterackiej", "Syn Boży w postaci Anioła", "Sługa wyniesiony do godności Syna Bożego", "Imię Syna Bożego". Dodatkowym atutem studium jest szeroka sieć odwołań do badań dotyczących teologii judeochrześcijańskiej, chrystologii "Pasterza", a także pisma od strony historycznoliterackiej.

  Jak pisze we wprowadzeniu autor książki: "Rozwój doktrynalny pierwotnego chrześcijaństwa to doniosły i wciąż frapujący przedmiot badań. Odkryte i opublikowane źródła oraz odczytane w nowym świetle świadectwa Tradycji ujawniły nieznane dotąd bogactwo idei religijnych, filozoficznych i teologicznych, które stały się przedmiotem szeroko zakrojonych badań w wielu dziedzinach. W centrum tych badań jest chrystologia, ponieważ treść wiary w Jezusa Chrystusa jest fundamentalnym kryterium tożsamości chrześcijańskiej oraz probierzem jej ortodoksyjności".

  Dowiedz się więcej

3 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący