Koszyk ....

Katecheza i poradnictwo

13 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
 1. Czas otwarty

  Czas otwarty

  Normalna cena: 30,00 zł

  Cena promocyjna 15,00 zł

  Jak obszedł się czas z Czasem otwartym? Czas nie unieważnił, nie umniejszył wartości dzieł, które ksiądz Pasierb pozostawił, a w pewnej mierze wyraz niektórych z nich jeszcze bardziej wyostrzył. Ten wyjątkowy w swej wymowie zbiór esejów nadal będzie pomagał w ogarnianiu refleksją naszego życia, naszego przemijania, wychodzenia z orbity czasu ziemskiego ku trwaniu w wieczności z Bogiem. Będzie pomagał w głębszym przeżywaniu kolejnych okresów roku liturgicznego, a więc kolejnych etapów drogi Kościoła i naszej.

  Dowiedz się więcej

 2. Duchowieństwo katolickie na Śląsku 1742-1914

  Duchowieństwo katolickie na Śląsku 1742-1914

  Normalna cena: 33,00 zł

  Cena promocyjna 27,00 zł

  Publikacja jest owocem wykładów prowadzonych przez kilka lat na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Słuchaczami wykładów byli przede wszystkim studenci teologii, alumni Śląskiego Seminarium Duchownego w katowicach. Dowiedz się więcej

 3. Fundamenty wiary

  Fundamenty wiary

  Normalna cena: 25,00 zł

  Cena promocyjna 12,00 zł

  CZY TWOJE DZIECI POTRAFIĄ OPRZEĆ SIĘ NEGATYWNEJ PRESJI WSPÓŁCZESNEJ KULTURY?
  Co budzi twój niepokój jako rodzica, duszpasterza czy nauczyciela? Czyż nie to, że nasze dzieci popadną w złe towarzystwo, w nałogi, lub dokonają niewłaściwych wyborów, co w konsekwencji przyniesie im cierpienie? To zagrożenie jest realne. Wszyscy je wyczuwamy.

  Dowiedz się więcej

 4. Kłopot z grzechami

  Kłopot z grzechami

  12,50 zł

  Kłopot z grzechami

  Autor, ks. prof. Andrzej Zwoliński, w bardzo przystępny sposób omawia zawiłą problematykę grzechu. Osadzając swoje rozważania przede wszystkim na nauce Pisma Świętego i Katechizmu Kościoła Katolickiego, przywołuje także wypowiedzi świętych, teologów, filozofów, literatów, polityków oraz przytacza wiele przykładów.
  Książka ta pobudza do refleksji nad duchową stroną życia, może pomóc w rozeznawaniu pokus i prowadzić do zmiany postępowania, by w wolności odpowiedzieć na wspaniały dar Boga – życie.
  Dodatkowo do książki dołączone jest Bezpośrednie przygotowanie do spowiedzi,
  opracowane przez ks. Jana Orzeszynę, wraz z rachunkiem sumienia na podstawie słów Pana Jezusa.    

  Fragment książki

  Grzech ma podwójne oblicze, jak przynęta, w której ukryty jest podstęp. Z jednej strony człowiek doświadcza wołania: „Patrz, jak łatwo, tylko ręką sięgnąć”. W rzeczywistości grzechu ćwiczona jest wola. Przynęta nie ma innej możliwości, jak zwodzić, ona nie atakuje, ani nie przymusza. Człowiek sam, dobrowolnie, sięga po przynętę zwiedziony jej urokiem. To człowiek swoją wolą decyduje o wszystkim.

  Informacja o autorze

  Ks. Andrzej Zwoliński – profesor nauk teologicznych, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, autor ponad 100 dzieł z zakresu teologii i socjologii, sektologii, zagrożeń duchowych, historii idei, katolickiej nauki społecznej, etyki życia gospodarczego, manipulacji społecznych i religioznawstwa; znany także z licznych konferencji, wykładów na temat zagrożeń duchowych, etyki, manipulacji.

  Dowiedz się więcej

 5. Mały teolog 2. Poradnik dla piszących prace naukowe.

  Mały teolog 2. Poradnik dla piszących prace naukowe.

  Normalna cena: 20,00 zł

  Cena promocyjna 12,00 zł

  Mały teolog to coś więcej niż poradnik dla stawiających pierwsze kroki w teologii. To także opowieść o księdzu profesorze Jerzym Szymiku i jego studentach, o ich wspólnej drodze, przyjaźni i wzrastaniu. W teologii i w ogóle na uniwersytecie ważne są nie tylko wykłady, egzaminy czy uczone księgi. Ważne (a może najważniejsze?) jest spotkanie mądrości z młodością w relacji Mistrz i uczniowie. Z tego spotkania rodzi się nie tylko magisterka czy doktorat, ale coś znacznie większego i trwalszego. Co? odpowiedź można znaleźć na stronach tej książki.

  Ks. Tomasz Jaklewicz

   

  Dowiedz się więcej

 6. Mały teolog. Minipodręcznik dla początkujących autorów teologicznych dzieł
 7. Małżeństwo pielęgnowane

  Małżeństwo pielęgnowane

  15,00 zł

  Co można zrobić żeby zachować więź małżeńską od korozji codzienności? Jak wypełniać zadania realizacji coraz to zmieniającej się miłości? Jak sprostać powołaniu małżeńskiemu, w którym miłość - jak mówi adhortacja apostolska Jana Pawła II Familiaris Consortio - "...jest ożywiona przez wewnętrzny nieustający dynamizm, prowadzący rodzinę do coraz głębszej i mocniejszej komunii, która jest fundamentem i zasadą wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej."

  Dowiedz się więcej

 8. Nadzieja w ludzkim cierpieniu. Świadectwa

  Nadzieja w ludzkim cierpieniu. Świadectwa

  20,00 zł

  Książka pokazuje z bliska świat ludzkiego cierpienia, wielorakiego i wszechogarniającego. Wielu bohaterów przedstawionytch tu historii stawia dramatyczne pytania: Dlaczego cierpię? Dlaczego mnie to spotkało? Dlaczego choroba dotknęła moją rodzinę? Zarysowane opowieści o ludziach doświadczonych bólem ukazują cierpienie jako wielką i nieprzeniknioną tajemnicę. Dlatego też czytający tę książkę winien podejść do niej z pokorą rozumu i wrażliwością serca.

  Równoczesnie jednak z opisanych historii wyłania się prawda o tym, że cierpienie...wyzwala siłę nadziei, która pozwala zmagać się nieraz z wielkimi przeciwnościami, objawiając w ten sposób wielkość człowieczeństwa; że cierpienie...bardzo czesto otwiera ludzkie wnętrze na wielką nadzieję, której źródłem jest żyjący Pan; że wreszcie w obliczu cierpienia ...wytwarza się niezwykła przestrzeń duchowa.

  Ks. Antoni Bartoszek

  Dowiedz się więcej

 9. Narzeczeni czyli dziewięciospotkaniowe bezpośrednie przygotowanie do małżeństwa prowadzone metodą dialogową

  Narzeczeni czyli dziewięciospotkaniowe bezpośrednie przygotowanie do małżeństwa prowadzone metodą dialogową

  20,00 zł

  Brak w magazynie

  Skrypt ten, bo tak o książce mówią Autorzy, jest doskonałą pomocą dla prowadzących bezpośrednie przygotowania do małżeństwa.

   Powstał na bazie wieloletnich doświadczeń jej Autorów – ks. Stanisława Puchały oraz małżonków Teresy i Eugeniusza Malickich – związanych z prowadzeniem Rekolekcji Małżeńskich typu Marriage Encounter.

  Dowiedz się więcej

 10. Program nauczania religii w szkołach dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim

  Program nauczania religii w szkołach dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim

  7,35 zł

  Program zatwierdzony przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski przeznaczony jest dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim. Został opracowany przez ogólnopolski zespół katechetów. Dowiedz się więcej

 11. Twarzą w twarz z rakiem. Porady praktyczne dla chorych i ich rodzin

  Twarzą w twarz z rakiem. Porady praktyczne dla chorych i ich rodzin

  11,00 zł

  Marin Stroud w swej bardzo praktycznej i przystępnej książce czerpie z osobistego doświadczenia, jak również z doświadczeń wielu innych osób. Przeprowadza czytelnika przez diagnozy, testy, sposoby leczenie oraz przedstawia róznorodne możliwości dla tych, którzy stawiają czoła nowotworowi. Pisze o dietach, ćwiczeniach i odpoczynku, podaje także adresy organizacji, które zajmują się pomocą w tym względzie. Autorka pisze o wstrząsie emocjonalnym: strachu, trwodze, gniewie. Pomaga czytelnikowi zrozumieć samego siebie, mówić uczciwie i otwarcie, żyć pełnym życiem, dzieli się wlasnym odkryciem, że nadzieja i wiara pomaga przezwyciężyć diagnozę o nowotworze.

  Autorka napisała i wydała wiele książek, sama zajmuje się fizjoterapią.

  Dowiedz się więcej

 12. Witraże w ciemności, czyli o przedwczesnej śmierci dziecka

  Witraże w ciemności, czyli o przedwczesnej śmierci dziecka

  26,00 zł

  Słowa mogą ranić, o czym wiedzą rodzice po stracie dziecka, ale słowa mogą też dawać nadzieję i przynosić otuchę, koić w bólu. Książka Witraże w ciemności pokazuje, jak można dopowiedzieć przerwaną narrację doświadczenia rodzicielstwa. Wskazuje, jakpóźniej podzielić się tym doświadczeniem z innymi - z bliskimi, z tymi, którzy tej narracji potrzebują, także dla siebie. To ksiązka, która zbliża do samego siebie, ale uczy nas także otwartości i wrażliwości na innych.

  Renata Kleszcz-Szczyrba , doktor psychologii, psychoterapeuta, nauczyciel akademicki. Naukowiec i praktyk. Adiunkt w Zakładzie Psychologii Zdrowia i Jakości Życia Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zainteresowania naukowe koncentruje wokół psychologicznej problematyki żałoby (w tym żałoby po stracie dziecka w okresie prenatalnym, perinatalnym i neonatalnym). Wieloletni pracownik szpitala psychiatrycznego w Rybniku. Psychoterapeuta z kilkunastoletnim stażem. W swojej pracy psychoterapeutycznej łączy podejście ericksonowskie i systemowe.

  Dowiedz się więcej

 13. Wrócić do raju... i znów umieć ze sobą rozmawiać

  Wrócić do raju... i znów umieć ze sobą rozmawiać

  15,75 zł

  „Wrócić do raju… i znowu umieć ze sobą rozmawiać” to rewelacyjna w swej prostocie i trafności książka o komunikacji. Autor w sposób bardzo przystępny wyjaśnia, co znaczy komunikować się i nawiązywać relację. Robi to na podstawie kilku biblijnych tekstów, które pokazują, w jaki sposób sam Bóg uczy nas pokonywać istniejące w naszych wzajemnych relacjach bariery komunikacyjne. Dowiedz się więcej

13 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący