Koszyk ....

Filmy

5 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
 1. Cristiada

  Cristiada

  42,00 zł

  Brak w magazynie

  Historia bazująca na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w Meksyku, w latach dwudziestych XX w. Kierowany przez prezydenta Plutarco Eliasa Callesa (Rubén Blades) rząd dąży do uniezależnienia państwa od wpływów kościoła i religii. Przeciwko restrykcyjnemu, antykatolickiemu prawu oraz krwawym rządom występują chrystusowcy. Ta czteroletnia wojna, zwana La Cristiada, pochłania wiele tysięcy ofiar. Film jest przedstawiony z punktu widzenia dowodzącego powstańczą armią generała Enrique Gorostieta (Andy Garcia), weterana wynajętego przez Narodową Ligę na rzecz Obrony Wolności Religijnej do walki z reżimem.

  Dowiedz się więcej

 2. Gwałtownik Boży. Rzecz o ks.Franciszku Blachnickim

  Gwałtownik Boży. Rzecz o ks.Franciszku Blachnickim

  19,00 zł

  Toczący się proces beatyfikacyjny i spodziewana jego rychła finalizacja w Kongregacji Watykańskiej, stworzyły konieczność przygotowania uniwersalnego portretu filmowego, służącego popularyzacji tej charyzmatycznej Postaci polskiego Kościoła - Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Głównym zamysłem autora filmu stała się prezentacja radykalizmu ewangelicznego i dynamizmu wiary tego człowieka...

  Abp Damian Zimoń
  Metropolita katowicki

  Dowiedz się więcej

 3. Moje Tatry. Jan Paweł II na Podhalu

  Moje Tatry. Jan Paweł II na Podhalu

  Normalna cena: 29,00 zł

  Cena promocyjna 22,00 zł

  Film pokazuje spotkanie Jana Pawła II z Tatrami i ludem Podhala w 1997 roku. Przedstawia pobyt Papieża w Zakopanem: pod Krokwią, na Kasprowym Wierchu, Kalatówkach, Jaszczurówce, Krzeptówkach, nad Morskim Okiem, w Księżówce oraz Ludźmierzu. Nabywając tę kasetę, będziesz mógł przeżyć jeszcze raz wspaniałe spotkanie z Janem Pawłem II na podstawie nigdzie nie emitowanych materiałów filmowych Telewizji Watykańskiej.

  Dowiedz się więcej

 4. Na mnie to spadło, czyli arcybiskupa Damiana Zimonia rozważania o własnym życiu

  Na mnie to spadło, czyli arcybiskupa Damiana Zimonia rozważania o własnym życiu

  Normalna cena: 25,00 zł

  Cena promocyjna 19,90 zł

  Autorzy filmu przez ponad trzy lata spotykali się z katowickim metropolitą abp. Damianem Zimoniem, który dzielił się z nimi najbardziej osobistymi refleksjami z ponad 70 lat swojego życia. powstał dokument sięgający lat międzywojennych w górniczej osadzie, przez dojrzewanie do kapłaństwa, konfrontację ze światem komunizmu w seminarium i w parafialnej posłudze, aż po wyzwania współczesności. Rozterki, wątpliwości, refleksje nad rolą księdza i biskupa na tle historii nieodmiennie przewalającej się nad Śląskiem. 

  Film DVD czas trwania: 45 minut

  Dowiedz się więcej

 5. Prawie cały wiek czyli ostatnia opowieść biskupa Ignacego Jeża

  Prawie cały wiek czyli ostatnia opowieść biskupa Ignacego Jeża

  25,00 zł

  Film "Prawie cały wiek" został zrealizowany w ostatnich miesiącach życia biskupa Ignacego Jeża, seniora Episkopatu Polski, prawdziwego świadka XX wieku. Urodzony tuż przed I wojną światową zaznał wielu, nieraz skrajnych doświadczeń swego pokolenia, był kolejno obywatelem czterech państw. Uważał się za Ślązaka z wyboru, zaś o swoim przepełnionym zdarzeniami życiu mawiał: "przygody z Opatrznością". Zarażał ludzi swą niespotykaną radością życia, pogodą ducha, wręcz eksplodował humorem. Dał dowody chrześcijanstwa najwyższej próby: potrafił wspaniałomyślnie wznosic się ponad doznane krzywdy, mimo tragicznych doświadczeń wojennych, (przeżył obóz w Dachau) byłjednym z inicjatorów polsko-niemieckiego pojednania.

  Film trwa 45 min

  Scenariusz i realizacja: Wojciech Sarnowicz i Michał Smolorz

   

  Dowiedz się więcej

5 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący