Koszyk ....

Filmy

4 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
 1. Cristiada

  Cristiada

  42,00 zł

  Brak w magazynie

  Historia bazująca na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w Meksyku, w latach dwudziestych XX w. Kierowany przez prezydenta Plutarco Eliasa Callesa (Rubén Blades) rząd dąży do uniezależnienia państwa od wpływów kościoła i religii. Przeciwko restrykcyjnemu, antykatolickiemu prawu oraz krwawym rządom występują chrystusowcy. Ta czteroletnia wojna, zwana La Cristiada, pochłania wiele tysięcy ofiar. Film jest przedstawiony z punktu widzenia dowodzącego powstańczą armią generała Enrique Gorostieta (Andy Garcia), weterana wynajętego przez Narodową Ligę na rzecz Obrony Wolności Religijnej do walki z reżimem.

  Dowiedz się więcej

 2. Moje Tatry. Jan Paweł II na Podhalu

  Moje Tatry. Jan Paweł II na Podhalu

  Normalna cena: 29,00 zł

  Cena promocyjna 22,00 zł

  Film pokazuje spotkanie Jana Pawła II z Tatrami i ludem Podhala w 1997 roku. Przedstawia pobyt Papieża w Zakopanem: pod Krokwią, na Kasprowym Wierchu, Kalatówkach, Jaszczurówce, Krzeptówkach, nad Morskim Okiem, w Księżówce oraz Ludźmierzu. Nabywając tę kasetę, będziesz mógł przeżyć jeszcze raz wspaniałe spotkanie z Janem Pawłem II na podstawie nigdzie nie emitowanych materiałów filmowych Telewizji Watykańskiej.

  Dowiedz się więcej

 3. Na mnie to spadło, czyli arcybiskupa Damiana Zimonia rozważania o własnym życiu

  Na mnie to spadło, czyli arcybiskupa Damiana Zimonia rozważania o własnym życiu

  Normalna cena: 25,00 zł

  Cena promocyjna 19,90 zł

  Autorzy filmu przez ponad trzy lata spotykali się z katowickim metropolitą abp. Damianem Zimoniem, który dzielił się z nimi najbardziej osobistymi refleksjami z ponad 70 lat swojego życia. powstał dokument sięgający lat międzywojennych w górniczej osadzie, przez dojrzewanie do kapłaństwa, konfrontację ze światem komunizmu w seminarium i w parafialnej posłudze, aż po wyzwania współczesności. Rozterki, wątpliwości, refleksje nad rolą księdza i biskupa na tle historii nieodmiennie przewalającej się nad Śląskiem. 

  Film DVD czas trwania: 45 minut

  Dowiedz się więcej

 4. Prawie cały wiek

  Prawie cały wiek czyli ostatnia opowieść biskupa Ignacego Jeża

  Normalna cena: 25,00 zł

  Cena promocyjna 19,00 zł

  Film "Prawie cały wiek" został zrealizowany w ostatnich miesiącach życia biskupa Ignacego Jeża, seniora Episkopatu Polski, prawdziwego świadka XX wieku. Urodzony tuż przed I wojną światową zaznał wielu, nieraz skrajnych doświadczeń swego pokolenia, był kolejno obywatelem czterech państw. Uważał się za Ślązaka z wyboru, zaś o swoim przepełnionym zdarzeniami życiu mawiał: "przygody z Opatrznością". Zarażał ludzi swą niespotykaną radością życia, pogodą ducha, wręcz eksplodował humorem. Dał dowody chrześcijanstwa najwyższej próby: potrafił wspaniałomyślnie wznosic się ponad doznane krzywdy, mimo tragicznych doświadczeń wojennych, (przeżył obóz w Dachau) byłjednym z inicjatorów polsko-niemieckiego pojednania.

  Film trwa 45 min

  Scenariusz i realizacja: Wojciech Sarnowicz i Michał Smolorz

   

  Dowiedz się więcej

4 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący