Koszyk ....

Godomy, rządzymy, rozprawiomy

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 39,00 zł

Cena promocyjna 27,00 zł

Więcej widoków

 • Godomy, rządzymy, rozprawiomy

* Wymagane pola

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Polecamy również

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  Album „Godomy, rządzymy, rozprawiomy” jest jubileuszowym pokłosiem konkursu „Po naszymu, czyli po śląsku”. Obok monologów laureatów (1993–2009) zawiera opisaną przez pomysłodawczynię, Marię Pańczyk, historię gwarowych zmagań oraz refleksje jurorów.
  Do albumu dołączono płytę CD z tekstami laureatów.

  „Oddaję tę publikację czytelnikom, by mogli się zanurzyć w śląszczyźnie, by przypomnieli sobie mowę, którą być może już się nie posługują, a która jest, żyje i ma się dobrze. Śpiewna, mazurząca, twarda – zależnie od regionu. Pięknie różniąca się nawet w sąsiadujących z sobą miejscowościach. I to właśnie jest jej największym bogactwem – ta różnorodność. (...) Ten uważany za gorszy jeszcze niedawno język wyzwolił talenty. Nie tylko oratorskie i krasomówcze. Niewielu bowiem wśród uczestników konkursu jest takich, którzy zaistnieli w nim tylko dlatego, że pięknie godają. Oni przede wszystkim mają o czym godać”.
  Maria Pańczyk
  fragm. wprowadzenia

  O AUTORCE:
  Maria Pańczyk-Pozdziej od wielu lat jest autorką jednej z najpopularniejszych audycji zatytułowanej ,,Po naszymu, czyli po śląsku”, która w dużej mierze przyczynia się do kreowania wizerunku Radia Katowice. Dzięki jej działalności udało się wśród mieszkańców Górnego Śląska przywrócić wartości związane z kulturą regionalną, gwarą i tradycją. W tym roku organizować będzie po raz 20 konkurs ,,Po naszymu, czyli po śląsku”. Maria Pańczyk zasiada w jury licznych konkursów o charakterze regionalnym organizowanych w województwie śląskim i opolskim. Jest osobą rozpoznawalną i szanowaną. Zyskała uznanie wielu śląskich środowisk. Jej działalność została wielokrotnie dostrzeżona i uhonorowana. W tym roku otrzymała najwyższe wyróżnienie radiowe ,,Złoty Mikrofon”. Jak czytamy w uzasadnieniu kapituły – za ukochanie ziemi śląskiej oraz upór w propagowaniu gwary i obyczaju tego regionu.
 • Informacje dodatkowe

  Podtytuł W 20. edycję konkursu „Po naszymu, czyli po śląsku”
  Autor Maria Pańczyk-Pozdziej
  Data wydania 2010
  Oprawa Miękka, Twarda
  Format 200x290 mm
  Liczba stron 184
  Cena 39,00 zł
 • Mogą cię również zainteresować następujące produkty

  Amerykańscy Ślązacy

  Amerykańscy Ślązacy

  22,05 zł
  Biskup na walizkach

  Biskup na walizkach

  Normalna cena: 29,40 zł

  Cena promocyjna 11,10 zł

     
 • Tagi produktów

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.