Koszyk ....

Kokoszyce - oaza ciszy

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 27,30 zł

Cena promocyjna 5,00 zł

LUB
Kokoszyce

Więcej widoków

 • Kokoszyce

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  Publikacja Kokoszyce – oaza ciszy. Z dziejów Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego im. bpa Stanisława Adamskiego w Wodzisławiu Śl – Kokoszycach autorstwa Pawła Porwoła ukazała się z okazji przypadającej w 2008 r. osiemdziesiątej rocznicy powstania Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Kokoszycach. W przystępny sposób przedstawia historię oraz dzień dzisiejszy miejsca, które jest głęboko wpisane w historię i świadomość Ludu Bożego Kościoła na Śląsku.

  Dom mieści się w pięknym pałacu, którego obecna postać pochodzi z końca XIX w., otoczonym rozległym parkiem krajobrazowym i stanowi prawdziwą oazę ciszy, spokoju i modlitwy. Pałac kokoszycki został zakupiony prawie równolegle z ustanowieniem diecezji. W 1928 r. postanowiono przeznaczyć go na diecezjalny Dom Rekolekcyjny i funkcję tę pełni on do dnia dzisiejszego. Przez osiemdziesiąt zatem lat (z przerwą podczas II wojny światowej) odbywają się w nim rekolekcje zamknięte dla różnych grup i stanów. Biskupi katowiccy zawsze otaczali to miejsce wielką troskliwością.

  Poza dziejami kokoszyckiego Domu Rekolekcyjnego, nie mogło także zabraknąć w książce omówienia dziejów kościółka, wybudowanego w 1903 r. przez Gustava von Ruffera jako wotum swojego przejścia z protestantyzmu na katolicyzm. Całość publikacji zamyka dodatek w postaci wykazu przełożonych sióstr jadwiżanek w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach, które przez cały czas jego istnienia pełnią w nim swoją posługę.

 • Informacje dodatkowe

  Podtytuł Z dziejów Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego im. bpa Stanisława Adamskiego w Wodzisławiu Śl. – Kokoszycach
  Autor Paweł Porwoł
  ISBN 978-83-7030-661-8
  Data wydania 2008
  Oprawa Miękka
  Format 166 x 240 mm
  Liczba stron 160
  Cena 27,30 zł
 • Tagi produktów

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.