Koszyk ....

Krótko i na temat Homilie na rok C cz.3 Ks. Tomasz Horak

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 35,00 zł

Cena promocyjna 6,00 zł

LUB
Krótko i na temat homilie rok C cz. 3

Więcej widoków

  • Krótko i na temat homilie rok C cz. 3

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Tagi produktów

 
  • Szczegóły

    Dziewiąty tom homilii niedzielnych i świątecznych, wydany w Roku Wiary. Wszystkie homilie wyrastają z bogactwa biblijnych czytań liturgii Kościoła. Słowo Boże zapisane na kartach Biblii – to ono jest żywym źródłem wiary. Żywym i wciąż aktualnym.

     

    Autor homilii, ks. Tomasz Horak pisze: "Sam bywam zaskoczony aktualnością homilii z pierwszej i drugiej serii «Krótko i na temat». Nie jest to bynajmniej zasługa piszącego, lecz owoc wierności treści Słowa Bożego czytanego dzień po dniu, tydzień po tygodniu w kościołach całego świata. Taka jest droga wiary: w każdym pokoleniu odczytywać na nowo przesłanie Proroków, naukę samego Jezusa, wreszcie świadectwo Apostołów. I pytać – o to samo od wieków, ale innym językiem, w zmieniających się okolicznościach i historycznych uwarunkowaniach.

     

    W konstrukcji poszczególnych homilii wciąż jestem wierny trójczłonowemu schematowi: wyzwanie Boże – nasz problem – odpowiedź chrześcijanina. Zebrane tu homilie są identyczne z tymi, które wygłaszam w swoim kościele parafialnym, mają więc za sobą atut żywego słowa. Być może niektóre będą wymagały aktualizacji – nie sposób przecież przewidzieć tego, co wydarzy się wokół nas w nadchodzącym roku. W niektórych zaś znajdziemy aluzje do wydarzeń minionych, ale nieodległych.

     

    Oddany do rąk Czytelników tom homilii jest ostatnim, jaki przygotowałem. Trzy serie do potrójnego cyklu czytań niedzielnych – to i tak dużo. Chciałbym w tym miejscu wspomnieć Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Z jego szkoły wyrosło moje biblijno-liturgiczne duszpasterstwo i metody sięgania do źródeł chrześcijańskiej wiary. Jestem wdzięczny Bogu, że takiego mistrza miałem".

  • Informacje dodatkowe

    Podtytuł Homilie na rok C
    Autor ks. Tomasz Horak
    ISBN 978-83-7030-868-1
    Data wydania 2012
    Oprawa Miękka
    Format 145 x 205
    Liczba stron 196
    Cena 35,00 zł
  • Tagi produktów

    Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.