Koszyk ....

Krótko i na temat Homilie na rok C cz.3 Ks. Tomasz Horak

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 35,00 zł

Cena promocyjna 6,00 zł

LUB
Krótko i na temat homilie rok C cz. 3

Więcej widoków

 • Krótko i na temat homilie rok C cz. 3

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  Dziewiąty tom homilii niedzielnych i świątecznych, wydany w Roku Wiary. Wszystkie homilie wyrastają z bogactwa biblijnych czytań liturgii Kościoła. Słowo Boże zapisane na kartach Biblii – to ono jest żywym źródłem wiary. Żywym i wciąż aktualnym.

   

  Autor homilii, ks. Tomasz Horak pisze: "Sam bywam zaskoczony aktualnością homilii z pierwszej i drugiej serii «Krótko i na temat». Nie jest to bynajmniej zasługa piszącego, lecz owoc wierności treści Słowa Bożego czytanego dzień po dniu, tydzień po tygodniu w kościołach całego świata. Taka jest droga wiary: w każdym pokoleniu odczytywać na nowo przesłanie Proroków, naukę samego Jezusa, wreszcie świadectwo Apostołów. I pytać – o to samo od wieków, ale innym językiem, w zmieniających się okolicznościach i historycznych uwarunkowaniach.

   

  W konstrukcji poszczególnych homilii wciąż jestem wierny trójczłonowemu schematowi: wyzwanie Boże – nasz problem – odpowiedź chrześcijanina. Zebrane tu homilie są identyczne z tymi, które wygłaszam w swoim kościele parafialnym, mają więc za sobą atut żywego słowa. Być może niektóre będą wymagały aktualizacji – nie sposób przecież przewidzieć tego, co wydarzy się wokół nas w nadchodzącym roku. W niektórych zaś znajdziemy aluzje do wydarzeń minionych, ale nieodległych.

   

  Oddany do rąk Czytelników tom homilii jest ostatnim, jaki przygotowałem. Trzy serie do potrójnego cyklu czytań niedzielnych – to i tak dużo. Chciałbym w tym miejscu wspomnieć Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Z jego szkoły wyrosło moje biblijno-liturgiczne duszpasterstwo i metody sięgania do źródeł chrześcijańskiej wiary. Jestem wdzięczny Bogu, że takiego mistrza miałem".

 • Informacje dodatkowe

  Podtytuł Homilie na rok C
  Autor ks. Tomasz Horak
  ISBN 978-83-7030-868-1
  Data wydania 2012
  Oprawa Miękka
  Format 145 x 205
  Liczba stron 196
  Cena 35,00 zł
 • Tagi produktów

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.