Koszyk ....

Krótko i na temat Homilie na rok B cz.3 Ks. Tomasz Horak

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 32,00 zł

Cena promocyjna 6,00 zł

LUB
krótko i na temat

Więcej widoków

 • krótko i na temat

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  Drugi tomik z trzeciej serii homilii ks. Tomasza Horaka. Jest to zapis kazań, które przygotował on dla swoich Parafian w Nowym Świętowie oraz dla Czytelników w internecie.

  Ks. Tomasz Horak we Wstępie do książki pisze m.in.: „Doczekał się książkowego wydania kolejny zbiór moich homilii. W trzeciej serii Krótko i na temat jest to część B – czyli rok ewangelisty Marka.

  «Na księdza kazaniach trzeba cały czas uważać. A jak się zgubi jedno zdanie, to potem reszta się rozsypuje» – usłyszałem kiedyś. Jestem świadom jakiejś trudności moich homilii. Ale przecież dziecko słuchając niezrozumiałej dla niego zrazu mowy rodziców, uczy się jej. Słuchacze moich kazań dawno zaczęli je rozumieć. Nie tylko zresztą rozumieć samo kazanie, ale rozumieć język wiary. Uparcie więc przez lata trwam przy swoim stylu. Przede wszystkim przy wierności odczytywanemu danego dnia słowu Pisma. Pozostaję też wierny metodzie tworzenia homilii według trójdzielnego schematu: wyzwanie Boże – nasz problem – odpowiedź chrześcijanina.

  We wstępie do poprzedniego tomu wyrażałem wątpliwość, czy aby teksty sprzed kilku lat zachowują swoją aktualność. Tymczasem głosząc w swoim parafialnym kościele archiwalne kazania, wiele razy bywałem zaskoczony ich aktualnością – czasem w odżywających na różne sposoby sprawach moralności, czasem życia Kościoła, a nieraz nawet sytuacją polityczną (choć przecież od bezpośrednich nawiązań politycznych stronię). Myślę, że to wierność Słowu Bożemu odczytywanemu niedziela po niedzieli w czasie Mszy świętych jest tego powodem”.

 • Informacje dodatkowe

  Podtytuł Homilie na rok B
  Autor Ks. Tomasz Horak
  ISBN 978-83-7030-834-6
  Data wydania 2011
  Format 145 x 205 mm
  Liczba stron 196
  Cena 32,00 zł
 • Tagi produktów

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.