Koszyk ....

Krótko i na temat Homilie na rok C cz.2 Ks. Tomasz Horak

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 30,45 zł

Cena promocyjna 6,00 zł

LUB
Krótko i na temat homilie rok C cz. 2

Więcej widoków

 • Krótko i na temat homilie rok C cz. 2

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Polecamy również

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  Kolejny tomik z drugiej serii homilii ks. Tomasza Horaka. W kalendarzu liturgicznym na rok 2009/2010 jest to rok C – Rok Łukasza. Podobnie ja w serii poprzedniej, wszystkie homilie były wygłoszone w wiejskim, parafialnym kościele w Nowym Świętowie, gdzie autor jest proboszczem. Wszystkie zostały także opublikowane w Internecie na portalu OPOKA.

   Zamieszczone w książce homilie mówione trwają ok. 12 minut. Ich temat został podsunięty przez czytania, najczęściej przez ewangelię. Nie zawsze jest to jednak główny temat czytań danej niedzieli, czasem może wydawać się marginesowy, zawsze jednak wypływający z biblijnego skarbca liturgii konkretnej niedzieli bądź święta.

  Konstrukcja homilii oparta jest – odmiennie niż było w pierwszej serii – o następujący schemat:

  1. Wezwanie Boże – zwykle z Ewangelii danej niedzieli początkowy cytat, rozwinięty dalej biblijną refleksją i elementami katechezy. Jest to próba takiego odczytania biblijnych tekstów, by dostrzec w nich właśnie Boże wezwanie.

  2. Nasz problem. Każde wezwanie jest wyzwaniem. Dlatego bywa problemem. Zwykle problem istnieje, zanim człowiek uświadomi sobie jakiekolwiek wyzwania. Dobrze jest więc stawiać pytania – sobie, Bogu, Kościołowi. Czasem takie zwyczajne (co nie znaczy łatwe), czasem lekko buntownicze.

  3. Odpowiedź chrześcijanina. O wiele spraw pyta każdy człowiek. Pytania chrześcijanina nie są inne. Ale inna bywa odpowiedź. Wierzymy, że Bóg stał się jednym z nas. To każe i pozwala na wiele spraw popatrzyć w szczególnym świetle.

  Ten, jak i poprzednie niniejszy zbiór homilii jest dedykowany nie tylko duszpasterzom jako pomoc kaznodziejska, ale wszystkim, którzy czują potrzebę refleksji nad biblijnymi czytaniami liturgii Kościoła. Wśród czytelników tych homilii w Internecie, a później w książce są także ludzie, którym z różnych powodów do kościoła na niedzielną Mszę nie po drodze.

   

  Autor

  Ks. Tomasz Horak, proboszcz i katecheta. Ur. w 1944 roku, święcenia kapłańskie przyjął w roku 1968. Pod wpływem ks. F. Blachnickiego i jako odpowiedź na zapotrzebowanie wśród młodzieży oazowej podjął specjalistyczne studia z teologii biblijnej. Zauważony przez ks. red. S. Tkocza, zaczął w roku 1990 pisać homilie do Gościa Niedzielnego. Od roku 2000 jego homilie ukazują się co tydzień w internecie na serwerze Opoka. Oprócz kaznodziejstwa ks. Horak jest autorem wielu artykułów (nie tylko teologicznych) głównie w „Gościu Niedzielnym” oraz kilku książek popularyzatorskich teologicznych.

 • Informacje dodatkowe

  Podtytuł Homilie na rok C
  Autor Ks. Tomasz Horak
  ISBN 978-83-7030-708-0
  Data wydania 2009
  Oprawa Miękka
  Format 145 x 205 mm
  Liczba stron 224
  Cena 30,45 zł
 • Mogą cię również zainteresować następujące produkty

  Krótko i na temat Homilie na rok A cz.3 Ks. Tomasz Horak

  Krótko i na temat Homilie na rok A cz.3 Ks. Tomasz Horak

  Normalna cena: 32,00 zł

  Cena promocyjna 17,00 zł

  Kiełki Bożego Słowa. Rok liturgiczny A

  Kiełki Bożego Słowa. Rok liturgiczny A

  Normalna cena: 29,00 zł

  Cena promocyjna 6,00 zł

  Homilie ślubne

  Homilie ślubne

  Normalna cena: 17,00 zł

  Cena promocyjna 7,00 zł

   
 • Tagi produktów

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.