Koszyk ....

Albumy

8 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
 1. Fotografia

  Fotografia

  Normalna cena: 41,90 zł

  Cena promocyjna 5,00 zł

  Henryk Tkocz, nie wiadomo czy bardziej zafascynowany fotografią, czy krajobrazem miejsca, w którym się urodził, tworzy niepowtarzalne fotografie – właściwie obrazy. Emanuje z nich i tajemnica, i piękno, i tęsknota, marzenia, sny… i dokument. Sam w jednych z wywiadów przyznał, że dzięki fotografii mógł zobaczyć to, co na pierwszy rzut oka jest niezauważalne.

   

  Doceniany na wielu konkursach i wystawach krajowych i zagranicznych otrzymał ponad 50 nagród, medali, wyróżnień i dyplomów.

  Dowiedz się więcej

 2. Głosimy Chrystusa ukrzyżowanego

  Głosimy Chrystusa ukrzyżowanego

  Normalna cena: 47,25 zł

  Cena promocyjna 4,00 zł

  29 czerwca dwadzieścia pięć lat temu był piękny, słoneczny dzień. Katowicką katedrę Chrystusa Króla wypełniły tłumy ludzi, którzy przyszli przywitać swojego nowego biskupa. Wspominając tamten czas, abp Zimoń mówił, że nie spodziewał się, iż zostanie pasterzem Kościoła katowickiego. „Nie wiem, co o tym zdecydowało, że wskazano na mnie” – wyznał w jednym z wywiadów. A po chwili dodał: „Choć może jednak coś przeczuwałem…”. Dowiedz się więcej

 3. Krzyż i chwała

  Krzyż i chwała. Błogosławiona Bronisława i Konwent Panien Norbertanek na Zwierzyńcu w Krakowie. Wydanie polsko-angielskie. ALBUM

  90,00 zł

  "Ksiąka ta opowiada historię naszego Zakonu, który od swego zarania przyciągał kobiety i mężczyzn, Siostry i Braci, którzy pragnęli prowadzić życie zgodne z Ewangelią i z życiem Kościoła Apostolskiego. Dowiadujemy się z niej wiele na temat żywych wspólnot Sióstr Zakonu Premonstrateńskiego na całym świecie. Każda wspólnota jest krótko opisana, a opis wzbogacono reprodukcjami dzieł sztuki i zdjęciami wspólnoty"
  Jozef Wouters O.Praem., Opat Generalny

  "Album autorstwa Piotra Stefaniaka Krzyż i Chwała dotyka słowem i obrazem naszej ukrytej, kontemplacyjnej norbertańskiej rzeczywistości, by następnie przekazać ją tym wszystkim, którzy czują się zaproszeni do - co najmniej duchowego - odwiedzenia naszego zwierzynieckiego klasztoru"
  S. Paula Zofia Torczyńska OPraem

  Dowiedz się więcej

 4. Mistyczne podróże V

  Mistyczne podróże V. Dzieje i sztuka bizantyjska słowiańskich Bałkanów XI-XV w. (architektura, freski i ikony)

  Normalna cena: 120,00 zł

  Cena promocyjna 90,00 zł

  Tym razem autor piątego już Przewodnika dla poszukujących wprowadza nas do mało znanego świata sztuki bizantyjskiej, zachowanej na terenach słowiańskich Bałkanów (Maceodnia, Serbia i Bułgaria) i pozwala nam śledzić jej rozwój do 1415 r. Znajduje też związki między malarstwem bizantyjskim a Protorenesansem Italii. Książka przeznaczona jest dla każdego, kto jest zainteresowany "pięknem zaklętym w kamieniu, drewnie i farbach i otwarty jest na Niewidzialnego, który jest tego piękna źródłem".

  Lech Majewski

  Dowiedz się więcej

 5. .
 6. Wierzyć i kochać Chrystusa

  Wierzyć i kochać Chrystusa jeszcze bardziej

  Normalna cena: 80,00 zł

  Cena promocyjna 3,00 zł

  Album Wierzyć i kochać Chrystusa jeszcze bardziej. Kardynał Zenon Grocholewski – fotografie, które odżyły po latach prezentuje zdjęcia „wykonane nie przez zawodowca, ale przez człowieka z pasją uwieczniającego w fotograficznym kadrze chwile, miejsca i wydarzenia, w których dane mu było uczestniczyć – pisze w słowie wprowadzającym abp Wiktor Skworc. – Jego Eminencja Kardynał Zenon Grocholewski, udostępniając swą bogatą kolekcję fotografii, dzieli się z nami osobistą pielgrzymką wiary, opowiada pasjonującą drogę swego kapłańskiego powołania”.

  Gdy w 1966 roku ks. Zenon Grocholewski po trzyletnim okresie posługi wikariuszowskiej w Parafii Chrystusa Odkupiciela w Poznaniu opuszczał swoje rodzinne strony, wybierając się na studia prawnicze do Rzymu, nie domyślał się, że w Wiecznym Mieście pozostanie na stałe. Fakt ten zdają się potwierdzać w jakimś wymiarze również liczne zdjęcia, które wówczas młody ksiądz student wykonał, nie jakimś profesjonalnym aparatem, ale prostą „Pentiną”, z zamiarem rychłego ich wykorzystania po powrocie do Polski w formie przeźroczy na katechezie i w duszpasterstwie. To raczej myśl o tym, że już zapewne nigdy – zważywszy na ówczesną sytuację polityczną w kraju – nie będzie mu dane gdziekolwiek wyjechać, przyczyniła się do utrwalenia na kliszy wielu miejsc, w których się znalazł z racji nauki języków i służenia pomocą duszpasterską w różnych parafiach, zwłaszcza w Niemczech i we Francji. Zdjęcia skrzętnie przechowywane przez księdza studenta, profesora, biskupa, a następnie kardynała Zenona Grocholewskiego zapewne pozostałyby już na zawsze w przeznaczonych dla przeźroczy plastikowych lub drewnianych paczkach, gdyby nie czułe i wrażliwe na piękno oko ks. infułata Stanisława Pindery, który – mając na swym koncie sporo wspaniałych albumów fotograficznych – postanowił wybrać niektóre z nich i je wydać. Tak zrodził się szlachetny zamysł tego albumu, mającego nie tyle ocalić przed zapomnieniem same przeźrocza, co raczej niezapomnianej historii z życia Jego Eminencji nadać nową aktualność.

  Wraz z wydobytymi z przeźroczy obrazami odnajdziemy w tym albumie także liczne wypowiedzi ks. kard. Zenona Grocholewskiego, które stanowią zaledwie niewielki fragment jego wielkiego dorobku. Teksty te, tłumaczone także na język włoski i angielski,  nie mają na celu ani w sposób pełny i wyczerpujący ukazać podejmowane zagadnienia, ani nie roszczą sobie prawa do bycia najbardziej reprezentatywnymi, ale zebrane zostały przez ks. dra Sylwestra Jaśkiewicza z myślą, aby ten, kto weźmie niniejszy album do ręki i będzie go przeglądał, nie poprzestał tylko na samym obrazie czy historii, ale aby mógł w bogactwie słowa Jego Eminencji dostrzec również niezwykłość jego osoby.

  Fotografie i wypowiedzi zebrane zostały w działach:

  I. Słowo Boga jest skałą zbawienia

  II. Wiara jest jak ciemna noc usiana gwiazdami

  III. Kościoły z cegieł i kamienia

  IV. Kultura i wychowanie

  V. Modlitwa to wielka rzecz

  VI. Wspaniała Matka i Królowa

  VII. On ma wzrastać

  Dowiedz się więcej

 7. Witraże

  Witraże Wiktora Ostrzołka

  Normalna cena: 84,00 zł

  Cena promocyjna 62,00 zł

  Album jest monografią wydaną z okazji jubileuszu 50-lecia twórczości jednego z najbardziej wybitnych polskich witrażystów. Próba podsumowania dorobku artysty, który obchodzi pięćdziesięciolecie pracy w pełni aktywności zawodowej, może wydawać się z pozoru prosta. Perspektywa pięćdziesięciu lat, to w historii sztuki współczesnej okres bardzo długi. W przypadku całokształtu dyscypliny uprawianej przez artystę w zestawieniu z innymi twórcami to czas zbyt krótki, by pozwalać sobie na analizy bardziej szczegółowe, przeprowadzane w konfrontacji z twórczością innych. Wśród tendencji sztuki współczesnej, niektórzy artyści są jednak bardziej „rozpoznawalni”. Tak jest w przypadku Ostrzołka, którego witraże dzięki specyficznej linii i kompozycji kolorystycznej, oryginalnemu przedstawieniu ikonografii wyróżniają się wśród prac innych, również wybitnych twórców.

  Dowiedz się więcej

 8. Ze Śląska do Rzymu

  Ze Śląska do Rzymu

  72,45 zł

  W roku obchodów 750. rocznicy śmierci św. Jacka Odrowąża po raz pierwszy Metropolia Katowicka udała się do serca Kościoła, do Rzymu, by dziękować Bogu za dar swojego Patrona. Album „Ze Śląska do Rzymu” jest próbą zapisu najważniejszych wydarzeń Roku Jackowego w śląskiej metropolii, a szczególnie tej dziękczynnej pielgrzymki do Rzymu. Dowiedz się więcej

8 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący