Koszyk ....

Jan Paweł II

5 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
 1. Byłam tam

  Byłam tam

  Normalna cena: 18,00 zł

  Cena promocyjna 10,50 zł

  BYŁAM TAM
  Niezwykła relacja z Rzymu

  - wspomnienia, świadectwa i rozmowy
  o świętości Jana Pawła II

  Garść wspomnień z dni, podczas których cały świat zamknął się w przestrzeni placu św. Piotra. Wspomnień, które ludziom nieznającym Jana Pawła II przybliżą Jego postać.
  To także zbiór wybranych artykułów – korespondencji z Rzymu i wywiady z tymi, którzy pracując w Watykanie czy służąc Ojcu Świętemu przy najrozmaitszych sytuacjach, zapisują się swoim udziałem w Jego pontyfikacie.
  To także podzielenie się Autorki doświadczeniem, jakim była współpraca z Biurem Postulacji ds. Beatyfikacji i Kanonizacji Jana Pawła II, dzięki czemu znalazła się przy osobie Świętego bardzo, bardzo blisko. Dzięki czemu dotknęła Tajemnicy.

   

  Aleksandra Zapotoczny, pochodzi z Wadowic, absolwentka Wydziału Komunikacji Społecznej Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie, dziennikarka akredytowana przy Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej, współpracownik Biura Postulacji ds. Beatyfikacji i Kanonizacji Jana Pawła II, redaktor „Totus Tuus” – pisma towarzyszącego procesowi Papieża, autorka książek o Janie Pawle II, opartych na materiałach pochodzących z archiwum procesu, m.in. „Cuda”, „Nowe Cuda”, „Wielka Księga Cudów”, „Listy dzieci do Karola”, oraz publikacji o innych błogosławionych i świętych.

  W Księgarni św. Jacka Aleksandra Zapotoczny wydała również książkę „Wyjątkowe spotkanie. Artyści, dziennikarze i sportowcy o świętym Papieżu”, zbiór bardzo osobistych świadectw o świętości Jana Pawła II, przedstawionych przez artystów, dziennikarzy i sportowców, wspomnienia spotkań z Papieżem oraz refleksje o wierze i Bogu.


  W książce m.in.wywiady z:
  Massimo Sansolini
  , watykański lektykarz
  - Niosłem trumnę z Papieżem
  Sara Bartoli
  , dziewczynka z zamachu
  - To ja uratowałam Ojca Świętego
  Rita Migliorin, pielęgniarki z Gemelli
  - Troszczyłam się o Papieża w szpitalu

  Nicola Guerra, włoski policjant
  - Złapałem Ali Agcę
  Natalia Tsarkova
  , portrecistka Watykanu
  - Był idealnym modelem do obrazów
  Floribeth Mora Diaz
  , uzdrowiona przez Świętego
  - Pozdrawiam Jego Polskę!

  Dowiedz się więcej

 2. Dobrze Was rozumiem, nie obca mi praca...

  Dobrze Was rozumiem, nie obca mi praca...

  Normalna cena: 25,00 zł

  Cena promocyjna 19,90 zł

  Dobrze Was rozumiem, nie obca mi praca... – niejednokrotnie te słowa Ojciec Święty Jan Paweł II kierował do mężczyzn i młodzieńców przybywających w ostatnią niedzielę maja na piekarskie wzgórze. W tym miejscu nabierały wyjątkowej mocy, bo zapewnienie, że rozumie ich trudy, niepokoje i nadzieje, składane było wobec Matki Bożej, której sam nadał tytuł Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Dowiedz się więcej

 3. Etos współczesnej emigracji polskiej w świetle nauczania papieża Jana Pawła II

  Etos współczesnej emigracji polskiej w świetle nauczania papieża Jana Pawła II

  Normalna cena: 26,25 zł

  Cena promocyjna 15,00 zł

  Występujące od XIX wieku zjawisko emigracji Polaków, ze zmiennym nasileniem w różnych okresach czasu, po wejściu Polski do Unii Europejskiej znów uaktywniło się. Czy można obecnym emigrantom pomóc zachować ich tożsamość religijną i narodową? Dowiedz się więcej

 4. Odchodzenie Jana Pawła II do Domu Ojca w polskich mediach

  Odchodzenie Jana Pawła II do Domu Ojca w polskich mediach

  Normalna cena: 81,90 zł

  Cena promocyjna 35,00 zł

  W wydarzeniach związanych z odchodzeniem Jana Pawła II do Domu Ojca uczestniczyły niemal wszystkie środki społecznego przekazu w Polsce, poświęcając im nadzwyczaj dużo uwagi, czasu i miejsca. O tym, co i jak polskie media wówczas przekazywały i jak się zachowywali polscy dziennikarze, traktuje niniejsza publikacja.

  Z Wprowadzenia

  Dowiedz się więcej

 5. Wyjątkowe spotkanie

  Wyjątkowe spotkanie

  Normalna cena: 15,00 zł

  Cena promocyjna 12,00 zł

  Na pytanie: Kim jest dla mnie Jan Paweł II?, ale nie tylko, odpowiadają artyści, dziennikarze i sportowcy. Książka zawiera ich świadectwa o świętości Jana Pawła II, wspomnienia spotkań z Papieżem, a także zwierzenia o Bogu, sakramentach, modlitwie, talentach, śmierci, świętości. Ikony muzyki, teatru, filmu, mediów, sportu możemy poznać z mało znanej duchowej strony. O świętym Papieżu mówią m.in.: Ewa Bem, Barbara Bursztynowicz, Andrea Bocelli, Céline Dion, Halina Frąckowiak, Radosław Pazura, Irena Santor, Anna Seniuk, Robert Talarczyk.

  Wiary nie można się wstydzić, wręcz trzeba śmiało o niej mówić, by inni także odkryli tę Drogę. Ja wcześniej, niestety, błądziłem... Takim punktem zwrotnym był wypadek, któremu uległem kilka lat temu. Wówczas moje życie się przewartościowało... Teraz wiem, jak i którędy iść, żeby miało ono sens. Istotą wiary jest umiejętność przyjmowania tego, co się dzieje w naszym życiu i uznawania za wolę Boga, a to jest najtrudniejsze. Umieć odczytywać wolę Boga, która jest czasami nie po naszej myśli... Zdarza się, że to Boże działanie bywa brutalne.

  Radosław Pazura

  Aleksandra Zapotoczny, pochodzi z Wadowic, absolwentka Wydziału Komunikacji Społecznej Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie, dziennikarka akredytowana przy Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej, współpracownik Biura Postulacji d.s. Beatyfikacji i Kanonizacji Jana Pawła II, redaktor „Totus Tuus” – pisma towarzyszącego procesowi Papieża, autorka książek o Janie Pawle II, opartych na materiałach pochodzących z archiwum procesu, m.in. „Cuda”, „Nowe Cuda”, „Wielka Księga Cudów”, „Listy dzieci do Karola”.

  W Księgarni św. Jacka Aleksandra Zapotoczny wydała również książkę „Byłam tam. Niezwykła relacja z Rzymu – wspomnienia, świadectwa i rozmowy o świętości Jana Pawła II”

  Dowiedz się więcej

5 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący