Koszyk ....

Kazania i homilie

12 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
 1. Caritas et Iustitia
 2. Homilie ślubne

  Homilie ślubne

  Normalna cena: 17,00 zł

  Cena promocyjna 7,00 zł

  Dla wielu z nas to jeden z najważniejszych dni w życiu. Dzień, do którego wraca się pamięcią, który pomaga przetrwać trudności, nadaje kierunek. Dzień, którego głębokie znaczenie powoli odkrywamy w życiu małżenskim i rodzinnym. Dowiedz się więcej

 3. Kiełki Bożego Słowa ROK A

  Kiełki Bożego Słowa. Rok liturgiczny A

  Normalna cena: 29,00 zł

  Cena promocyjna 6,00 zł

  Zbiór rozważań ks. Antoniego Weidemann, które stanowią doskonały komentarz do niedzielnej i świątecznej liturgii słowa roku liturgicznego A. Sobór II Watykański nazwał rodzinę domowym Kościołem. Słowa te wskazują na to, że są momenty w życiu rodzinnym, kiedy członkowie rodziny zachowują się tak, jakby byli w kościele: wspólnie się modlą, czytają Pismo Święte, literaturę religijną oraz wspólnie rozmawiają o problemach wiary. Dowiedz się więcej

 4. Kiełki Bożego Słowa ROK B

  Kiełki Bożego Słowa. Rok liturgiczny B

  Normalna cena: 32,50 zł

  Cena promocyjna 6,00 zł

  Sobór Watykański II nazwał rodzinę "domowym Kościołem". Słowa te znaczą, że są momentyżycia rodzinnego, kiedy członkowie rodziny zachowują się, jakby byli w Kościele: wspólnie się modlą, czytają Pismo Święte, rozmawiają o problemach wiary. Kiełki Bożego Słowamogą służyć do zainicjowania chwil refleksji religijnej w rodzinie. Może to być w sobotę lub w wigilię święta. Rozważania nawiązują do liturgii słowa każdej niedzieli w ciągu roku i każdego święta nakazanego. Każde rozważanie może też służyć kapłanom i diakonom jako materiał do głoszonej w niedzielę lub święto homilii. Oby Kiełki Bożego Słowa w sercu czytelnika i słuchacza dojrzewały i owocowały dobrem.

  Dowiedz się więcej

 5. krótko i na temat

  Krótko i na temat Homilie na rok A cz.2 Ks. Tomasz Horak

  Normalna cena: 28,00 zł

  Cena promocyjna 15,00 zł

  Brak w magazynie

  Pierwszy tomik z drugiej serii homilii ks. Tomasza Horaka. W kalendarzu liturgicznym jest to rok A – Rok Mateusza. Podobnie ja w serii poprzedniej, wszystkie homilie były wygłoszone w wiejskim, parafialnym kościele w Nowym Świętowie, gdzie autor jest proboszczem. Wszystkie zostały także opublikowane w Internecie na portalu OPOKA.

  Dowiedz się więcej

 6. Krótko i na temat A cz.3

  Krótko i na temat Homilie na rok A cz.3 Ks. Tomasz Horak

  Normalna cena: 32,00 zł

  Cena promocyjna 17,00 zł

  Brak w magazynie

  Pierwszy tomik z trzeciej serii homilii ks. Tomasza Horaka. Jest to zapis kazań, które przygotował on dla swoich Parafian w Nowym Świętowie oraz dla Czytelników w internecie. Dowiedz się więcej

 7. krótko i na temat

  Krótko i na temat Homilie na rok B cz.3 Ks. Tomasz Horak

  Normalna cena: 32,00 zł

  Cena promocyjna 6,00 zł

  Drugi tomik z trzeciej serii homilii ks. Tomasza Horaka. Jest to zapis kazań, które przygotował on dla swoich Parafian w Nowym Świętowie oraz dla Czytelników w internecie. Dowiedz się więcej

 8. Krótko i na temat homilie rok C cz. 2

  Krótko i na temat Homilie na rok C cz.2 Ks. Tomasz Horak

  Normalna cena: 30,45 zł

  Cena promocyjna 6,00 zł

  Kolejny tomik z drugiej serii homilii ks. Tomasza Horaka. W kalendarzu liturgicznym na rok 2009/2010 jest to rok C – Rok Łukasza. Podobnie ja w serii poprzedniej, wszystkie homilie były wygłoszone w wiejskim, parafialnym kościele w Nowym Świętowie, gdzie autor jest proboszczem. Wszystkie zostały także opublikowane w Internecie na portalu OPOKA.

   Zamieszczone w książce homilie mówione trwają ok. 12 minut. Ich temat został podsunięty przez czytania, najczęściej przez ewangelię. Nie zawsze jest to jednak główny temat czytań danej niedzieli, czasem może wydawać się marginesowy, zawsze jednak wypływający z biblijnego skarbca liturgii konkretnej niedzieli bądź święta.

  Dowiedz się więcej

 9. Krótko i na temat homilie rok C cz. 3

  Krótko i na temat Homilie na rok C cz.3 Ks. Tomasz Horak

  Normalna cena: 35,00 zł

  Cena promocyjna 6,00 zł

  Dziewiąty tom homilii niedzielnych i świątecznych, wydany w Roku Wiary. Wszystkie homilie wyrastają z bogactwa biblijnych czytań liturgii Kościoła. Słowo Boże zapisane na kartach Biblii – to ono jest żywym źródłem wiary. Żywym i wciąż aktualnym.

   

  Autor homilii, ks. Tomasz Horak pisze: "Sam bywam zaskoczony aktualnością homilii z pierwszej i drugiej serii «Krótko i na temat». Nie jest to bynajmniej zasługa piszącego, lecz owoc wierności treści Słowa Bożego czytanego dzień po dniu, tydzień po tygodniu w kościołach całego świata. Taka jest droga wiary: w każdym pokoleniu odczytywać na nowo przesłanie Proroków, naukę samego Jezusa, wreszcie świadectwo Apostołów. I pytać – o to samo od wieków, ale innym językiem, w zmieniających się okolicznościach i historycznych uwarunkowaniach.

   

  W konstrukcji poszczególnych homilii wciąż jestem wierny trójczłonowemu schematowi: wyzwanie Boże – nasz problem – odpowiedź chrześcijanina. Zebrane tu homilie są identyczne z tymi, które wygłaszam w swoim kościele parafialnym, mają więc za sobą atut żywego słowa. Być może niektóre będą wymagały aktualizacji – nie sposób przecież przewidzieć tego, co wydarzy się wokół nas w nadchodzącym roku. W niektórych zaś znajdziemy aluzje do wydarzeń minionych, ale nieodległych.

   

  Oddany do rąk Czytelników tom homilii jest ostatnim, jaki przygotowałem. Trzy serie do potrójnego cyklu czytań niedzielnych – to i tak dużo. Chciałbym w tym miejscu wspomnieć Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Z jego szkoły wyrosło moje biblijno-liturgiczne duszpasterstwo i metody sięgania do źródeł chrześcijańskiej wiary. Jestem wdzięczny Bogu, że takiego mistrza miałem".

  Dowiedz się więcej

 10. Mater et Familiae
 11. Moją pustynią jest świat

  Moją pustynią jest świat. Studium dorobku kaznodziejskiego księdza doktora Stanisława Bisty (1929-1985)

  20,00 zł

  Praca ma na celu [...] udzielenie odpowiedzi na pytanie, na ile poruszane przez księdza Bistę problemy pozostają aktualne dzisiaj. Bez wątpienia wspólnym mianownikiem ich aktualności okaże się gorliwość i radykalizm w przepowiadaniu Ewangelii, z charakterystycznym dla księdza Bisty większym akcentowaniem jej wymagań niż praw i przywilejów. To, co wypracowywał w ramach swoich teologicznych zainteresowań oraz w pracy duchowej i naukowej, z entuzjazmem wiary przekazywał na ambonie, duszpasterstwie, na łamach prasy i w artykułach naukowych (Ze Wstępu)

  Dowiedz się więcej

 12. 1

  W krainie bez księżyca

  Normalna cena: 23,10 zł

  Cena promocyjna 8,00 zł

  „Kazania Księdza Jerzego Dadaczyńskiego z lat 2003–2007, zebrane w pod znamiennym tytułem W krainie bez księżyca, stanowią połączenie wiary i niezwykłej uczciwości intelektualnej naukowca. (...) Odbieram je jako lekcje, które poruszają i skłaniają do własnych przemyśleń; lekcje, które często wzruszają i zawsze pobudzają intelektualnie. Nie są to lekcje łatwe, ale ich przyswojenie jest możliwe z uwagi na używany przez Autora język – piękny i prosty, miejscami lapidarny, ale dzięki temu komunikatywny. (...) Autor w sposób niezwykle odkrywczy zestawia problemy teologiczne z dylematami filozofii, a także z twierdzeniami matematycznymi i regułami fizyki. Krytycyzm naukowca połączony z pokorą kapłana umożliwia stawianie tez kontrowersyjnych, ale zawsze rzetelnie umotywowanych”.

  dr Marek Stańko, fragm. wprowadzenia

  Dowiedz się więcej

12 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący