Koszyk ....

Eseje i reportaże

10 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
 1. 99 książek

  99 książek, czyli mały kanon górnośląski

  Normalna cena: 22,00 zł

  Cena promocyjna 5,00 zł

  99 książek, czyli mały kanon górnośląski to książka prezentująca zestaw lektur obowiązkowych dla każdego Górnoślązaka. To także przedstawienie twórczości pisarzy niekoniecznie związanych z Górnym Śląskiem, jednak mającej znaczenie dla górnośląskiej przestrzeni myśli, których dzieła odpowiadają i są odpowiedzią na różne górnośląskie problemy i tęsknoty. 99 esejów skonstruowano na podstawie schematu: notka o autorze, omówienie książki lub utworu literackiego, fragment oryginału.

  Dowiedz się więcej

 2. Dylematy

  Dylematy t. 1-4

  Normalna cena: 99,75 zł

  Cena promocyjna 12,00 zł

  „Dylematy” to tytuł jednej z najpopularniejszych rubryk „Gościa Niedzielnego”, w której stałe miejsce ma ks. prof. Remigiusz Sobański, powszechnie w świecie uważany za wybitny autorytet w zakresie nauk prawnych. W tygodniku publikuje felietony już od 1995 roku – rubryki kolejno nosiły tytuł: „Z narożnika”, „Problemy” i obecnie „Dylematy”.

  Dowiedz się więcej

 3. Dylematy t.4

  Dylematy t. 4

  Normalna cena: 33,60 zł

  Cena promocyjna 5,00 zł

  Ks. prof. Remigiusz Sobański, powszechnie w świecie uważany za wybitnego specjalistę w zakresie nauk prawnych swoje felietony w „Gościu Niedzielnym” publikował w latach 1995–2008 w rubryce, która kolejno nosiła tytuły: „Z narożnika”, „Problemy”, „Dylematy”. Przed dwoma laty Wydawnictwo nasze wydało je w trzech tomach (te ukazujące się do roku 2005). Ostatni, czwarty, tom „Dylematów” zawiera felietony z lat 2006–2008.

  Dowiedz się więcej

 4. Guinnes

  Guinness ze świętym Patrykiem

  Normalna cena: 18,90 zł

  Cena promocyjna 8,50 zł

  Guinness ze świętym Patrykiem to zbiór tekstów Andrzeja Kernera, który jako reporter „Gościa Niedzielnego” czterokrotnie gościł w Irlandii. Większość reportaży powstała jeszcze zanim setki tysięcy Polaków zaczęły szukać na tej Wyspie swojej ziemi obiecanej, opisuje wiec Irlandie z innego punktu widzenia niż ten do którego przywykliśmy. Autor nie kryje pełnego emocji stosunku do tego kraju o niezwykłej kulturze i historii. Równie otwarcie wyznaje miłość do jego mieszkańców. Ich opowieści czasem wzruszają, kiedy indziej budzą smutek, ale nie brak i śmiechu. Inaczej nie byłaby to prawdziwa Irlandia: kpiarska, autoironiczna, zawadiacka. Książka nie unika również trudnych tematów jak np. skandale w irlandzkim Kościele. „Naprawdę, to bardzo głęboka książka. Umie tłumaczyć ten ważny dla nas „Kraj – Wyspę” tak, że czasem budzi to we mnie podziw” napisał we wstępie do książki Ernest Bryll, pierwszy ambasador wolnej Polski w Dublinie, wybitny znawca irlandzkiej kultury. Dowiedz się więcej

 5. Krok za krokiem coraz dalej

  Krok za krokiem. Coraz dalej.

  27,50 zł

  Pewnego dnia Autor usłyszał wzywający go głos Drogi. Kilka miesięcy później spakował plecak i ruszył na pielgrzymkę. Przez 31 dni przeszedł 808 km na Drodze św. Jakuba, przez całą Hiszpanię: od Pirenejów do Santiago de Compostella - każdy kilometr pieszo. Codziennie zapisywał swoje przeżycia. W swej książce, napisanej zrozumiałym i bezpośrednim językiem szczerze i otwarcie mówi o radościach, lecz także o udrękach pielgrzymowania. Nieważne jak duży jest wysiłek fizyczny i monotonia marszu - fascynacja rozmową z pielgrzymami oraz głębokie doświadczenie Boga są większe. Autor opisuje codzienność pielgrzyma, opowiada o przyjaźniach, które się narodziły, ale też o chwilach przytłaczającej samotności. W końcu Droga została pokonana, a spotkania z ludźmi i z Bogiem doprowadziły do nowego, bardziej świadomego życia. Dowiedz się więcej

 6. Mistyczne podróże

  Mistyczne podróże II

  Normalna cena: 29,00 zł

  Cena promocyjna 15,00 zł

  Druga część Mistycznych podróży Andrzeja Hermanowicza zawiera sześć szkiców, będących zapisem pielgrzymich wędrówek autora. Nosi ona podtytuł: „Przewodnik poszukujących”. Przemierzając szlaki Rzeczypospolitej, Europy, Ameryki Środkowej i Południowej, autor próbuje wskazać kierunek – ku prawdzie, ku wartościom, ku temu, co nadprzyrodzone. Postacie świętych, aniołów czy wielkich architektów; miejsca znane i nieznane; dzieła kultury i cuda – wyznaczają tu miejsca postoju, miejsca zadumy nad tym, co duchowe. „Mistyczne podróże” – drugi tom wydany przez Księgarnię św. Jacka – nie są może lekturą łatwą, wymagają szczególnego natężenia czytelniczej uwagi, ale przenikliwość i głębia wniosków wynagradzają podjęty trud. Dowiedz się więcej

 7. Mistyczne podróże III

  Mistyczne podróże III. Dzieje Kościołów Wschodu

  Normalna cena: 38,00 zł

  Cena promocyjna 25,00 zł

  Andrzej Hermanowicz - lekarz, podróżnik, a właściwie pielgrzym - wprowadza nas w swojej kolejnej książce w świat dziejów chrześcijaństwa rozwijającego się we wczesnym średniowieczu w Armenii, Gruzji, Etiopii, Egipcie Koptyjskim oraz Bizancjum. Tematy mało znane w Polsce, często zapomniane w literaturze światowej, sprawiają, że książka ta stanowi pasjonującą lekturę.

  Lech Majewski

  Dowiedz się więcej

 8. Mistyczne podróże IV

  Mistyczne podróże IV

  40,00 zł

  Brak w magazynie

  W kolejnej książce dr Andrzej Hermanowicz, lekarz i pielgrzym, opisuje święty obraz Matki Boskiej Mysłowickiej, freski bizantyjsko-ruskie zachowane w polskich kościołach jak i w malowanych cerkwiach Bukowiny Rumuńskiej. Zapoznaje nas z życiem św. Franciszka i jego grobem w Asyżu oraz tajemnicą malarstwa Jana Van Eycka.

  Dowiedz się więcej

 9. Na początku była kultura

  Na początku byla kultura.

  Normalna cena: 38,00 zł

  Cena promocyjna 8,00 zł

  „Na początku była kultura to zbiór esejów wybitnego historyka sztuki, pisarza i poety, ks. Janusza St. Pasierba, powstałych w latach 1971–1991, a zaczerpniętych z różnych źródeł, na które wskazuje zawarta na jej końcu bibliografia. Pomimo upływu wielu lat od ukazania się zamieszczonych w książce tekstów, nie utraciły one nic ze swych walorów naukowych i literackich; nadal mogą być ważnym przyczynkiem do dyskursu na temat kultury, którą kształtują kolejne pokolenia i przez którą są one kształtowane”.

  Maria Wilczek (fragm. przedmowy)

  „(...) świat ludzkiej kultury może być postrzegany, interpretowany i tworzony według logiki Wcielenia, według której – jak ujął to kiedyś Jan Andrzej Kłoczowski – „niewidoczne światło wciela się w konkretne sytuacje życiowe”, granica między nadprzyrodzonością a doczesnością nie jest nieprzenikalna, a kultura jest w stanie wyrazić cały dramat człowieczej tęsknoty za Pełnią. Logoi spermatikoi, starożytna idea świętego Justyna, według której wszystko, co w świecie piękne, dobre i prawdziwe, jest odbiciem Światła Chrystusa i udziałem w Jego Pełni, raz jeszcze może służyć jako model oryginalnej uniwersalności chrześcijańskiego myślenia w tej dziedzinie”.

  ks. prof. Jerzy Szymik (fragm. wprowadzenia)

  „Kultura dawna zostawiła nam różne modele i wzorce i wielkie jest jej dziedzictwo. Stawiała ona człowieka przede wszystkim wobec problemu przystosowania się, dziś idzie głównie o wybór. Jesteśmy wolni w stosunku do przeszłości, patrząc na nią z krytycznym szacunkiem, miejmy też poczucie wolności w stosunku do dnia dzisiejszego, w obliczu tysiąca otwartych dróg kultury współczesnej, ogarniając je czujnym i odważnym spojrzeniem”.

  ks. Janusz St. Pasierb (fragm.)

  Dowiedz się więcej

 10. Pilnie potrzebne felietony

  Pilnie potrzebne felietony

  26,00 zł

  Książka zawiera felietony wygłoszone przez Księdza Piotra Brząkalika na antenie Radia Em oraz dołączoną płytę w formacie mp3.

  Dowiedz się więcej

10 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący