Koszyk ....

Księżna i Kardynał

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 26,25 zł

Cena promocyjna 5,00 zł

LUB
Księżna i Kardynał

Więcej widoków

 • Księżna i Kardynał

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Polecamy również

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  Księżna i Kardynał – trudno sobie wyobrazić bardziej zróżnicowane życiorysy. Coś jednak je łączy! Są to wiara oraz miłość do tradycji Kościoła – i o tym jest ta książka. Ale jest coś jeszcze, co jest im wspólne: ciekawe, a jednocześnie krytyczne spojrzenie na współ­czesność, zainteresowanie wielkimi tematami naszych czasów iniezbyt powszechna postawa – raczej gotowość przyjęcia cięgów za swoje poglądy, niż chowanie głowy w piasek.
  ze Wstępu
  Gloria von Thurn und Taxis urodziła się 23 lutego 1960 roku. Pochodzi ze zubożałej węgiersko-niemieckiej rodziny hrabiowskiej. Zanim poślubiła księcia Johannesa von Thurn und Taxis, pracowała jako kelnerka. Później stała się ikoną lat ’80. Nazywano ją „punkową księżniczką” albo „dziką księżną”. Znana była z bujnego życia towarzystkiego, szastania pieniędzmi, ekscentrycznych zachowań, strojów i fryzur. Po śmierci męża w 1990 roku, jako 30-letnia wdowa, całkowicie poświęciła się wychowaniu trójki swoich dzieci i odbudowie podupadającego rodowego majątku. Od lat aktywnie uczestniczy w krzewieniu wiary i w życiu Kościoła. W 2008 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Papieskiego Orderu św. Grzegorza Wielkiego.
  Kardynał Joachim Meisner urodził się 25 grudnia 1933 we Wrocławiu. Studiował w seminarium w Magdeburgu i Erfurcie. Święcenia kapłańskie przyjął 22 grudnia 1962 roku. Pracował jako duszpasterz w Heiligenstadt i Erfurcie. W marcu 1975 został mianowany biskupem pomocniczym administratury apostolskiej Erfurt-Meiningen. W kwietniu 1980 Jan Paweł II ustanowił go biskupem Berlina. W lutym 1983 został wyniesiony do godności kardynalskiej. W grudniu 1988 roku papież mianował kard. Meisnera arcybiskupem Kolonii. Jest bliskim współpracownikiem Benedykta XVI. Wcześniej wielokrotnie reprezentował Jana Pawła II jako jego delegat.
 • Informacje dodatkowe

  Podtytuł Rozmowy o wierze
  Autor Gloria von Thurn und Taxis, Joachim Meisner
  Redaktor Paulina Jeske-Choińska
  ISBN 978-83-7030-740-0
  Tłumaczył Małgorzata Jóźwiak
  Data wydania 2010
  Oprawa Miękka
  Format 125x195 mm
  Liczba stron 192
  Cena 26,25 zł
 • Mogą cię również zainteresować następujące produkty

  Prawo narzędziem pokoju

  Prawo narzędziem pokoju

  Normalna cena: 26,25 zł

  Cena promocyjna 5,00 zł

       
 • Tagi produktów

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.