Koszyk ....

Maciej Bieniasz - Wiersze

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 29,00 zł

Cena promocyjna 3,00 zł

LUB
Maciej Biniasz wiersze

Więcej widoków

 • Maciej Biniasz wiersze

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Polecamy również

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  „Profesor Maciej Bieniasz znany jest przede wszystkim jako artysta-malarz wywodzący się z krakowskiej grupy „Wprost”; na Śląsk, do Katowic przyjechał w roku 1969, a kilka lat później związał się na stałe z katowicką filią krakowskiej ASP oraz ze Śląskiem. Malować zaczął we wczesnej młodości; próby wyrażania siebie i opisywania świata słowem są późniejsze, pochodzą z połowy lat siedemdziesiątych, choć w swych najgłębszych treściach zbieżne są z tym, co autor oddaje wcześniej przy pomocy pędzla (…).

  Tak jak w malarstwie i w rysunku tak i w Jego wierszach można wyróżnić nurt religijno-filozoficzny, tematy związane z aktualnymi wydarzeniami, ludźmi, którzy swym życiem wycisnęli swój ślad na rzeczywistości oraz z przestrzenią.

  Najdawniejszy jest temat religijny, bardzo żarliwy i autentyczny, pełny tęsknoty za sacrum, spotęgowany przez piękno krajobrazu, pasujący się z trudną człowieczą drogą do Wszechmocnego. Poeta modli się swoją codziennością „zmęczonymi psalmami”, bezbarwną ciszą wszystkim, co błahe i ulotne, czasem zaskakuje niespodziewaną metaforą. Wszystko potrafi przetworzyć w dziękczynienie, całe swoje istnienie, nawet zaskakującą prozę życia: „dym z papierosa układający się w kółka”, „bolące nogi”, a nade wszystko „ciężar milczenia pomiędzy słowami” (…).”

   Maciej Bieniasz – Poeta (K. Heska-Kwaśniewicz)

 • Informacje dodatkowe

  Autor Maciej Bieniasz
  ISBN 978-83-7030-811-7
  Data wydania 2011
  Oprawa Twarda
  Format 173x250 mm
  Liczba stron 128
  Cena 29,00 zł
 • Mogą cię również zainteresować następujące produkty

  Trzecia nad ranem

  Trzecia nad ranem

  Normalna cena: 17,85 zł

  Cena promocyjna 2,00 zł

       
 • Tagi produktów

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.