Koszyk ....

Na początku byla kultura.

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 38,00 zł

Cena promocyjna 8,00 zł

LUB
Na początku była kultura

Więcej widoków

 • Na początku była kultura

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  „Na początku była kultura to zbiór esejów wybitnego historyka sztuki, pisarza i poety, ks. Janusza St. Pasierba, powstałych w latach 1971–1991, a zaczerpniętych z różnych źródeł, na które wskazuje zawarta na jej końcu bibliografia. Pomimo upływu wielu lat od ukazania się zamieszczonych w książce tekstów, nie utraciły one nic ze swych walorów naukowych i literackich; nadal mogą być ważnym przyczynkiem do dyskursu na temat kultury, którą kształtują kolejne pokolenia i przez którą są one kształtowane”.

  Maria Wilczek (fragm. przedmowy)

  „(...) świat ludzkiej kultury może być postrzegany, interpretowany i tworzony według logiki Wcielenia, według której – jak ujął to kiedyś Jan Andrzej Kłoczowski – „niewidoczne światło wciela się w konkretne sytuacje życiowe”, granica między nadprzyrodzonością a doczesnością nie jest nieprzenikalna, a kultura jest w stanie wyrazić cały dramat człowieczej tęsknoty za Pełnią. Logoi spermatikoi, starożytna idea świętego Justyna, według której wszystko, co w świecie piękne, dobre i prawdziwe, jest odbiciem Światła Chrystusa i udziałem w Jego Pełni, raz jeszcze może służyć jako model oryginalnej uniwersalności chrześcijańskiego myślenia w tej dziedzinie”.

  ks. prof. Jerzy Szymik (fragm. wprowadzenia)

  „Kultura dawna zostawiła nam różne modele i wzorce i wielkie jest jej dziedzictwo. Stawiała ona człowieka przede wszystkim wobec problemu przystosowania się, dziś idzie głównie o wybór. Jesteśmy wolni w stosunku do przeszłości, patrząc na nią z krytycznym szacunkiem, miejmy też poczucie wolności w stosunku do dnia dzisiejszego, w obliczu tysiąca otwartych dróg kultury współczesnej, ogarniając je czujnym i odważnym spojrzeniem”.

  ks. Janusz St. Pasierb (fragm.)

 • Informacje dodatkowe

  Autor ks. Janusz Stanisław Pasierb
  ISBN 978-83-7030-872-8
  Oprawa Miękka
  Format 145 x 205
  Liczba stron 296
  Cena 38,00 zł
 • Tagi produktów

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.