Koszyk ....

Nieustraszony święty Tarsycjusz - patron ministrantów

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

6,00 zł
LUB
Nieustraszony

Więcej widoków

 • Nieustraszony

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  „Nieustraszony Święty Tasycjusz – Patron Ministrantów’ – to nasza najnowsza propozycja wydawnicza dla dzieci i młodzieży. Książeczka została wydana pod honorowym patronatem Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej.


  Wszystko, co wiemy o św. Tarsycjuszu, pochodzi z inskrypcji papieża Damazego, który przewodził chrześcijańskiej gminie w Rzymie, najpóźniej 100 lat po męczeńskiej śmierci Tarsycjusza. Święty wolał umrzeć z rąk pogańskiej rozzłoszczonej gawiedzi, niż oddać im niesiony przez siebie pod płaszczem Najświętszy Sakrament.
  W 1675 relikwie świętego przeniesiono do Neapolu do Bazyliki św. Dominika, gdzie ufundowano nawet specjalną kaplicę. Część relikwii przechowywana jest również w salezjańskim kolegium przy Via Appia w Rzymie.


  W wielu krajach katolickich, również w Polsce, Tarsycjusz uważany jest za patrona Liturgicznej Służby Ołtarza – ministrantów. Ministranci w pierwszą niedzielę przed dniem 21 listopada mają swoje święto, podczas którego przyjmują do swego grona nowych kandydatów; patronuje również Pierwszej Komunii Świętej.

 • Informacje dodatkowe

  Autor Michał Pawłowski
  Ilustracje Jadwiga Żelazny
  ISBN 978-83-8099-37-1
  Data wydania 2018
  Oprawa Miękka
  Format A4
  Cena 6,00 zł
 • Tagi produktów

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.