Koszyk ....

Noc spowiednika

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 26,25 zł

Cena promocyjna 12,00 zł

LUB
Noc spowiednika

Więcej widoków

 • Noc spowiednika

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Polecamy również

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  W epoce postoptymistycznej, wśród nadreńskich lasów powstała książka diagnozująca świat, którego echo dociera zza krat konfesjonału. Towarzysząc człowiekowi z perspektywy spowiednika Halik próbuje pokazać, że kryzys świata i religii może stać się szansą, wezwaniem do „wypłynięcia na głębię”. Mierzenie się z kryzysami jest bowiem „drogą naśladowania Tego, który nie cofnął się przed ciemnością ogrodu Getsemani (…)”. Paradoks wiary może stać się „kluczem do zrozumienia duchowej kondycji i wyzwań naszej epoki”.

   

  O Autorze:

  Ks. Tomáš Halík (ur. 1948 r.), czeski ksiądz katolicki, wyświęcony potajemnie w 1978 r. Psycholog, filozof i teolog, wykładowca na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Karola w Pradze, duszpasterz i rektor kościoła akademickiego Najświętszego Zbawiciela. Prezydent Czeskiej Akademii Chrześcijańskiej. W latach 80-tych jeden najbliższych współpracowników kardynała Tomáška. Od 1972 r. pracował jako psychoterapeuta w przychodni antyalkoholowej w Pradze, po roku 1989 wykładał gościnnie na wielu zagranicznych uniwersytetach. Angażuje się w dialog międzyreligijny. Wiele podróżuje – głównie z wykładami; w 2002 uczestniczył w wyprawie na Antarktydę. Był konsultorem Papieskiej Rady do Spraw Dialogu z Niewierzącymi. Inicjator ekumenicznego programu duszpasterskiego „Dziesięciolecie Odnowy Duchowej Narodu”. Autor wielu książek i artykułów.

  Ze wstępu ks. Jerzego Szymika

  A z nocy rodzi się świt. To na jej obrzeżach powstają różowe zorze, z których rankiem wybucha światło. Ranek jako radość tego, któremu wybaczono… Ranek penitenta jest okupiony nocą spowiednika. Ileż razy doświadczałem i jednego, i drugiego…

  Ks. Tomasz Halík daje tym doświadczeniom przejmujące świadectwo.

 • Informacje dodatkowe

  Podtytuł Paradoksy małej wiary w epoce postoptymistycznej
  Autor Ks. Tomasz Halik
  ISBN 978-83-7030-534-5
  Tłumaczył Andrzej Babuchowski
  Oprawa Miękka
  Format 125 x 195 mm
  Liczba stron 248
  Cena 26,25 zł
 • Mogą cię również zainteresować następujące produkty

  Radykalni

  Radykalni

  10,50 zł
       
 • Tagi produktów

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.