Koszyk ....

Nowenna do Matki Boskiej Piekarskiej z rozważaniami kard. Karola Wojtyły, świętego Jana Pawła II z piekarskiego wzgórza

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

4,20 zł
LUB
Nowenna do MB Piekarskiej

Więcej widoków

 • Nowenna do MB Piekarskiej

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  Kolejna w serii, Nowenna do Matki Boskiej Piekarskiej, oparta jest na rozważaniach kard. Karola Wojtyły, bł. Jana Pawła II, które zostały wygłoszone do pielgrzymów do sanktuarium Maryi, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.

   

  Kardynał Karol Wojtyła, jeszcze jako metropolita krakowski, co roku w ostatnią niedzielę maja był na pielgrzymce mężczyzn w Piekarach Śląskich, by spotkać się tam z ludźmi pracy. Sam będąc w młodości robotnikiem, głosił ludziom ciężkiej pracy zasady katolickiej nauki społecznej. Już jako papież Jan Paweł II, nie mogąc przybywać osobiście do stóp Matki Boskiej Piekarskiej, przesyłał uczestnikom pielgrzymki swoje przesłanie w postaci telegramu. Abp Damian Zimoń wspomina: „Zawsze pamiętał, nigdy nie musieliśmy go o to sami prosić”

   

  W jednym ze swoich telegramów do pielgrzymów, Ojciec Święty pisze:

  „[…] pragniecie oddać w sposób szczególny pod opiekę Piekarskiej Pani Wasze rodziny i Wasze małżeństwa. Szukacie u Niej wsparcia i pomocy w trudnych zadaniach rodzicielskich oraz siły do przezwyciężenia licznych niebezpieczeństw, jakie zagrażają Waszym rodzinom. Niejednokrotnie pozbawieni jesteście możliwości pracy, często poszukiwanie zarobku zmusza Was do rozłąki z rodziną czy nawet do wyjazdu poza kraj. Stąd serca Wasze przepełnia lęk i niepewność o jutro, o los dzieci, o trwałość Waszego ogniska domowego. Wiem o tych cierpieniach, noszę je głęboko w mym sercu i razem z Wami składam je dzisiaj w tym sanktuarium u stóp Maryi, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej”.

 • Informacje dodatkowe

  Autor Gabriela Pindur
  ISBN 978-83-7030-845-2
  Data wydania 2012
  Oprawa Miękka
  Format 100 x 150 mm
  Liczba stron 48
  Cena 4,20 zł
 • Tagi produktów

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.