Koszyk ....

Nowości

 

Produktów od 16 do 30 z 36

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
 1. Mistyczne podróże V

  Mistyczne podróże V. Dzieje i sztuka bizantyjska słowiańskich Bałkanów XI-XV w. (architektura, freski i ikony)

  Normalna cena: 120,00 zł

  Cena promocyjna 90,00 zł

  Tym razem autor piątego już Przewodnika dla poszukujących wprowadza nas do mało znanego świata sztuki bizantyjskiej, zachowanej na terenach słowiańskich Bałkanów (Maceodnia, Serbia i Bułgaria) i pozwala nam śledzić jej rozwój do 1415 r. Znajduje też związki między malarstwem bizantyjskim a Protorenesansem Italii. Książka przeznaczona jest dla każdego, kto jest zainteresowany "pięknem zaklętym w kamieniu, drewnie i farbach i otwarty jest na Niewidzialnego, który jest tego piękna źródłem".

  Lech Majewski

  Dowiedz się więcej

 2. Msza święta

  Msza święta - Ordo missae

  8,00 zł

  Książka zawiera m.in. obrzędy mszy świętej w ośmiu językach (polski, angielski, francuski, niemiecki, łacina, włoski, hiszpański, rosyjski), linki do stron internetowych z formularzami mszy świętej i czytaniami, adresy kapelanii europejskich portów lotniczych.

  Dowiedz się więcej

 3. .
 4. Nieustraszony

  Nieustraszony święty Tarsycjusz - patron ministrantów

  6,00 zł

  „Nieustraszony Święty Tasycjusz – Patron Ministrantów’ – to nasza najnowsza propozycja wydawnicza dla dzieci i młodzieży. Książeczka została wydana pod honorowym patronatem Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej.


  Wszystko, co wiemy o św. Tarsycjuszu, pochodzi z inskrypcji papieża Damazego, który przewodził chrześcijańskiej gminie w Rzymie, najpóźniej 100 lat po męczeńskiej śmierci Tarsycjusza. Święty wolał umrzeć z rąk pogańskiej rozzłoszczonej gawiedzi, niż oddać im niesiony przez siebie pod płaszczem Najświętszy Sakrament.
  W 1675 relikwie świętego przeniesiono do Neapolu do Bazyliki św. Dominika, gdzie ufundowano nawet specjalną kaplicę. Część relikwii przechowywana jest również w salezjańskim kolegium przy Via Appia w Rzymie.


  W wielu krajach katolickich, również w Polsce, Tarsycjusz uważany jest za patrona Liturgicznej Służby Ołtarza – ministrantów. Ministranci w pierwszą niedzielę przed dniem 21 listopada mają swoje święto, podczas którego przyjmują do swego grona nowych kandydatów; patronuje również Pierwszej Komunii Świętej.

  Dowiedz się więcej

 5. Nowenna do św. Jana Pawła II

  Nowenna do świętego Jana Pawła II

  4,20 zł

  „Możemy być pewni, że nasz ukochany Papież stoi teraz w oknie domu Ojca, patrzy na nas i nam błogosławi” – powiedział podczas pogrzebu Jana Pawła II kard. Ratzinger. Mimo żalu, poczucia straty i osamotnienia, jakie odczuwaliśmy, żegnając naszego kochanego Papieża, wiedzieliśmy, że zyskaliśmy bliskiego i drogiego orędownika w niebie, któremu możemy odtąd powierzać wszystkie nasze życiowe troski i prosić go o wstawiennictwo i opiekę. Dowiedz się więcej

 6. .
 7. .

  O mówiącym Orle, czyli posłusznym Juanie, i Matce Bożej z Guadalupe

  5,50 zł

  Książeczka " O Mówiącym Orle, czyli posłusznym Juanie, i Matce Bożej z Guadalupe" jest najnowszą pozycją z serii dla dzieci o objawieniach Matki Bożej. Opowiada ona historię Indianina z plemienia Azteków, Juana Diego, któremu w 1531 roku objawiła się Matka Boża. Dowiedz się więcej

 8. O Łucji, Franciszku, Hiacyncie i Królowej Różańca z Fatimy

  O Łucji, Franciszku, Hiacyncie i Królowej Różańca z Fatimy

  5,50 zł

  Książeczka " O Łucji, Franciszku, Hiacyncie i Królowej Różańca z Fatimy" jest pierwszą z serii opowiadającej o objawieniach Matki Bożej. Każde dziecko chętnie pozna historię trójki portugalskich pastuszków, którym od maja do października 1917 roku ukazywała się Matka Boża. Właśnie dzieciom mówiła o ważnych dla świata tajemnicach i dzięki ich niezłomnej wierze i miłości do Maryi świat poznał moc modlitwy różańcowej i nabożeństw pierwszych sobót. Dowiedz się więcej

 9. Obrzędy święceń

  Obrzędy święceń biskupa, prezbiterów i diakonów. Wydanie drugie poprawione. CENA PROMOCYJNA TYLKO DO KOŃCA ROKU LITURGICZNEGO!

  Normalna cena: 175,00 zł

  Cena promocyjna 140,00 zł

  Obrzędy święceń biskupa, prezbiterów i diakonów

   

  wydanie drugie poprawione

  rok 2019

  ISBN   978-83-8099-071-5

   

  W wydaniu drugim poprawionym „Obrzędów święceń biskupa, prezbiterów i diakonów” zostały uwzględnione  czytania  zawarte w nowym Lekcjonarz mszalnym, tom VII (zatwierdzonym przez Kongregację do Spraw Kultu  Bożego i Dyscypliny Sakramentów 5 lutego 2019), oraz m.in. w  litanii podczas święceń diakonów oraz prezbiterów i diakonów zostały dodane wezwania: św. Wincenty i św. Efremie.

  Dowiedz się więcej

 10. 1/2 Tes

  Pierwszy List do Tesaloniczan Drugi List do Tesaloniczan

  24,90 zł

  Książka przygotowana przez p. dr Annę Rambiert-Kwaśniewską zawiera rzetelne tłumaczenie obydwu listów do chrześcijan w Tesalonice. Wyakcentowanie wybranych kwestii w punktach dotyczących lektury tekstu nie tylko pozwala dotrzeć do meritum przesłania i ułatwia jego zrozumienie oraz osobiste przyjęcie, lecz również zachęca do uważnego czytania innych tekstów biblijnych i kształtowania w sobie spostrzegawczości. Na uwagę zasługują oryginalne skojarzenia egzystencjalne zasugerowane w punktach poświęconych refleksji i aktualizacji. Cechuje je szerokie spektrum korelacji z codziennością. Walor opracowania stanowią też bogate i liczne odniesienia do świata greckiego i myśli filozoficznej. Uświadamiają one odmienność kulturową środowisk, w którym powstały teksty biblijne i tym samym uwrażliwiają, by poznawać je z uwzględnieniem innej mentalności, innego sposobu funkcjonowania ludzi i odmiennej symboliki, obrazowości. Opracowanie p. dr Anny Rambiert-Kwaśniewskiej może stanowić dobry punkt wyjścia do takiej pogłębionej lektury Pisma Świętego. s. dr hab. Joanna Nowińska SM Anna Rambiert-Kwaśniewska (ur. 1985) – doktor nauk teologicznych (teologia biblijna) Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu oraz nauk humanistycznych (filologia klasyczna i kultura śródziemnomorska) Uniwersytetu Wrocławskiego, adiunkt w Instytucie Nauk Biblijnych PWT we Wrocławiu. Laureatka nagród i stypendiów, m.in. rządu państwa Izrael, fundacji Rothschildów, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Autorka kilkudziesięciu tekstów naukowych (m.in. książek „Terminologia tekstylna w Biblii Hebrajskiej i Septuagincie. Włókna i tkaniny”, Warszawa 2019; wraz z M. Rosikiem „Pierwszy List do Koryntian”. Biblia Impulsy, Katowice 2017; „«Walcz w dobrych zawodach o wiarę» (1 Tm 6,12a). Relektura metaforyki agonistycznej w listach Proto- i Deuteropawłowych”, Wrocław 2014), popularnonaukowych i popularnych o tematyce biblijnej. Członek zwyczajny Stowarzyszenia Biblistów Polskich, Society of Biblical Literature oraz Towarzystwa Studiów Interdyscyplinarnych (sekretarz od 2014 r.). Współredaktor portalu Orygenes+. Dowiedz się więcej

 11. .

  Przedszkole modlitwy

  24,90 zł

   

  1 października 2018 roku minęło 50 lat od śmierci kapłana – wybitnego duszpasterza, teologa, liturgisty, filozofa religii i cenionego profesora – Romano Guardiniego (1885–1968). Dla całych pokoleń był on i jest nadal jednym z wielkich autorytetów. Jego liczne dzieła teologiczne i literackie są oparte na religijnym doświadczeniu człowieka, żyjącego w konkretnej rzeczywistości chrześcijańskiej i eklezjalnej. (...) Wiara, która jest łaską, potrzebuje nie tylko refleksji intelektualnej, ale przede wszystkim trwania na modlitwie przed Panem. (...) Niech lektura niniejszej publikacji stanie się cenną pomocą w modlitwie, niech zaprowadzi do „przedszkola modlitwy”, niech nauczy prostych prawd, które z kolei umocnią drogę rozwoju życia modlitewnego.

  Abp Wiktor Skworc (fragment przedmowy)

   

   

   

  Panie, naucz nas modlić się

  Jezu Chryste, niegdyś Twoi uczniowie przyszli do Ciebie, prosząc: „Panie, naucz nas modlić się”. Więc i my mówimy: „Panie, naucz nas modlić się”. Naucz mnie zrozumieć, że bez modlitwy moje wnętrze zmarnieje, a życie straci stabilność i siłę. Zabierz tę gadaninę o przeżyciu i potrzebie, za którą kryje się lenistwo i opór. Daj mi powagę i stanowczą decyzję i pomóż mi przez przezwyciężenie nauczyć się tego, co jest konieczne do zbawienia. Zaprowadź mnie przed Twoją świętą obecność. Naucz mnie mówić do Ciebie w powadze prawdy i w duchu miłości. To od Ciebie zależy, czy udzielisz mi wewnętrznej pełni modlitwy i proszę Cię, daj mi ją w odpowiednim czasie. Ale przede wszystkim modlitwa jest posłuszeństwem i służbą, więc oświeć mnie, abym wiernie tę służbę spełniał.

  (fragment książki)

  Dowiedz się więcej

 12. skarbiec

  Skarbiec komunijny biały złocony

  37,00 zł

  Najpiękniej wydany polski modlitewnik! Drukowany w Finlandii na niezwykle cienkim i wytrzymałym papierze! Nowa wersja modlitewnika zawiera następujące działy: sakramenty święte, rok liturgiczny, nabożeństwa i litanie, modlitwy przy konających i za zmarłych, obrzędy pogrzebu oraz wybór pieśni wraz z numeracją. Dowiedz się więcej

 13. skarbiec

  Skarbiec komunijny czarny złocony

  37,00 zł

  Najpiękniej wydany polski modlitewnik! Drukowany w Finlandii na niezwykle cienkim i wytrzymałym papierze! Nowa wersja modlitewnika zawiera następujące działy: sakramenty święte, rok liturgiczny, nabożeństwa i litanie, modlitwy przy konających i za zmarłych, obrzędy pogrzebu oraz wybór pieśni wraz z numeracją. Dowiedz się więcej

 14. skarbiec pieśni kościelnych

  Skarbiec pieśni kościelnych. Wydanie drugie uzupełnione.

  19,90 zł

  Skarbiec pieśni kościelnych zawiera pieśni sakralne, śpiewy mszalne (wraz z wybranymi śpiewami łacińskimi), wybór tekstów związanych z liturgią mszalną, nabożeństwa i litanie oraz śpiewy pozaliturgiczne. Wszystkie posiadają numery odpowiadające numeracji użytej w Skarbcu modlitw i pieśni, Śpiewniku kościelnym i w Chorale Śląskim, co jest doskonałym ułatwieniem dla osób animujących śpiewy w kościele.

  Pozycja jest wartościową pomocą dla duszpasterzy, którym leży na sercu troska o piękny śpiew kościelny i aktywny udział wiernych podczas liturgii.

  1. Pieśni nowe: nr od 657 do 671

  657 – Tyś Panem ludów

  658 – Idzie mój Pan

  659 – Składamy Ci, Ojcze

  660 – Święty, święty, trzykroć święty

  661 – W moim sercu

  662 – Wielbić Pana chcę

  663 – Dzięki Tobie, Ojcze, za dziecięctwa dar w Hiacyncie, Franciszku przypomniany

  664 – Krótkie lata twe dziewczęce o, Hiacynto

  665 – O, Krzysztofie, nasz patronie

  666 – Królowo Różańca

  667 – Niech psalm uwielbienia

  668 – Panno wierna Bogu Ojcu

  669 – Uderzcie w dzwony

  670 – Wielbimy Ciebie, Ojcze wszechświata

  671 – Zacny Biskupie, święty Mikołaju


  2. Pieśń Z dalekiej Fatimy (nr 464) w wersji krótszej i pełnej

  3. Tajemnice światła Różańca nr 476.3

  Dowiedz się więcej

 15. Skrzydlaty delfin

  Skrzydlaty delfin

  35,00 zł

  „Skrzydlaty Delfin” to tytuł debiutanckiego albumu poetyckiego Renaty Kleszcz-Szczyrby. Dlaczego album, a nie po prostu tomik? Dlatego, że każdy wiersz jest wzbogacony o specjalny szkic bezpośrednio nawiązujący do treści wiersza. Szkice wykonała Monika Witek – artysta plastyk i historyk sztuki. Całość jest też bardzo starannie wydana – jak na album przystało. Tytuł „Skrzydlaty Delfin” to metaforyczne ujęcie duchowej drogi człowieka przez życie. Wiersze są dobrane i skomponowane w taki sposób, aby symbolizowały duchową wędrówkę człowieka – od poczęcia (a nawet przed) aż do oczu zamknięcia (a nawet po). Autorka jest psychologiem i psychoterapeutą. Fascynuje ją integralne podejście do człowieka, w którym sferę duchową uznaje za nadrzędną wobec pozostałych sfer funkcjonowania: psychicznej, społecznej oraz fizycznej. Pochyla się nad godnością życia od chwili poczęcia do chwili śmierci, uznając, że jesteśmy z Miłości i zmierzamy do Miłości. „Skrzydlaty Delfin” powstał, by spróbować wyrazić to, co niewyrażalne i nazwać to, co nienazywalne. Powstał, dzięki dobroci wielu ludzkich Serc, które hojnie i z ufnością odpowiedziały na propozycję takiego właśnie projektu zamieszczoną na platformie finansowania społecznościowego „Polak Potrafi” , uznając, że jest wart finansowego wsparcia. Wiersze tej debiutującej poetki docenił nasz wielki śląski poeta ks. prof. Jerzy Szymik, rekomendując je Czytelnikom jako „...naprawdę dobre wiersze... o absolutnie kobiecej perspektywie”. Dowiedz się więcej

Produktów od 16 do 30 z 36

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący