Koszyk ....

Odchodzenie Jana Pawła II do Domu Ojca w polskich mediach

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 81,90 zł

Cena promocyjna 3,00 zł

LUB
Odchodzenie JPII w mediach

Więcej widoków

 • Odchodzenie JPII w mediach

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  W wydarzeniach związanych z odchodzeniem Jana Pawła II do Domu Ojca uczestniczyły niemal wszystkie środki społecznego przekazu w Polsce, poświęcając im nadzwyczaj dużo uwagi, czasu i miejsca. O tym, co i jak polskie media wówczas przekazywały i jak się zachowywali polscy dziennikarze, traktuje niniejsza publikacja.

  Z Wprowadzenia

   

  Ofiara z siebie samego, jaką składał na ołtarzu Chrystusa w ciągu całego życia, została przypieczętowana w chwili śmierci i zaczęła przynosić widzialne owoce. Wielki udział w tym miały środki społecznego przekazu, które informowały o kolejnych etapach odchodzenia Jana Pawła II do wieczności i o jego pogrzebie. Cały świat mógł uczestniczyć w tej drodze Człowieka, który tworzył historię.

  Z Listu kardynała Stanisława Dziwisza

   

  Jeśli greckie słowo charisma (dar) uzupełnimy łacińskim communico (uczynić wspólnym, połączyć, udzielić komuś wiadomości), to termin charyzmat komunikowania oznaczać będzie dar komunikowania, dar przekazywania, a zarazem dar łączenia ludzi. Jan Paweł II w najwyższym stopniu korzystał w swej papieskiej posłudze z niezwykłej charyzmy komunikowania. Także gdy odchodził, swoją postawą, twarzą, oczami stwarzał duchową communio – wspólnotę – bólu, ale i nadziei u wiernych na całym świecie. Do ostatnich chwil pozostał Wielkim Komunikatorem. Współodczuwanie udzieliło się nawet – zazwyczaj cynicznym – mediom relacjonującym te wydarzenia. Wnikliwe analizy medioznawcze tamtych dni, przedstawione w tej książce, będą bardzo przydatne w kształtowaniu etycznej postawy studentów i praktyków dziennikarstwa w Polsce.

  Prof. dr hab. Tomasz Goban-Klas

 • Informacje dodatkowe

  Redaktor Leon Dyczewski, Antoni Lewek, Jerzy Olędzki
  ISBN 978-93-7030-630-4
  Data wydania 2008
  Format 166 x 240 mm
  Liczba stron 544
  Cena 81,90 zł
 • Tagi produktów

  Inni klienci oznaczyli ten produkt następującymi tagami:

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.