Koszyk ....
Psalmy

Więcej widoków

 • Psalmy

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  MARIUSZ BILSKI

  Od 14 lat razem z żoną Katarzyną mieszka i pracuje wśród Polonii i Brytyjczyków. Teolog, katecheta, doradca małżeński, szafarz nadzwyczajny Najświętszego Sakramentu. Kandydat na diakona stałego w diecezji Leeds.  Animator „Spotkań Małżeńskich”, prowadzi kursy dla narzeczonych w kilku ośrodkach Polskiej Misji Katolickiej Anglii i Walii. Współpracuje z czasopismami „Oremus” i „Pastores”. „Psalmy 51–100” to jego drugi tomik wierszy.

   

   

   

  Kim jest Chrystus? Najkrócej, jednym słowem, kim jest? 

  Jest Synem. Jest Synem Ojca.

  Przejmujące zdania Benedykta XVI: „Abba, Ojcze, można powiedzieć Bogu tylko razem z Chrystusem. Tylko we wspólnocie z Nim podstawa świata odsłania się w taki sposób, że można ją afirmować. Bez Syna Ojciec pozostaje dwuznaczny i niepojęty”. 

  I tylko wtedy, kiedy ustawiamy nasze życie, widzenie rzeczywistości, rozumienie siebie, drugich i świata w tym miejscu – miejscu Chrystusa, czyli miejscu Syna – jako siostry i bracia Syna, czyli jako dzieci Ojca, tylko wtedy jesteśmy zbawieni. To znaczy: wtedy da się żyć, da się umrzeć, da się być szczęśliwym. Jako córka/syn Ojca.

  O tym są te wiersze.

  Ks. Jerzy Szymik

   

   

  Kiedy czytamy biblijne Psalmy, to pośród natchnionych wersetów łatwo odnajdujemy tam ludzkiego autora. Jednym razem jest on napełniony: radością, ufnością, miłością… Innym razem: bólem, smutkiem czy niezrozumieniem.

  Niezależnie jednak od konkretnych wewnętrznych nastrojów biblijnego autora, zawsze wyczuwamy tam głęboką wiarę i ostateczne odniesienie we wszystkich życiowych sprawach do Stwórcy…

  Dokładnie to samo rozpoznaję w treściach, które przedstawił autor niniejszych tekstów...

   

  Ks. Ireneusz Świątek

 • Informacje dodatkowe

  Autor Mariusz Bilski
  ISBN 978-83-8099-078-4
  Data wydania 2019
  Oprawa Miękka
  Liczba stron 71
  Cena 12,00 zł
 • Tagi produktów

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.