Koszyk ....

Więcej widoków

 • Śpiewnik Archidiecezji Katowickiej
 • Śpiewnik Archidiecezji Katowickiej

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  Śpiewnik mający stanowić wzorzec śpiewów liturgicznych w parafiach archidiecezji katowickiej. Nawiązuje on do repertuaru pieśniowego zamieszczonego w modlitewniku Skarbiec modlitw i pieśni (wyd. Katowice 1994), zachowując wiernie tamtą numerację, ale jednocześnie znacznie poszerza zasób śpiewów, uzupełnia brakujące pozycje i podaje zapis nutowy. 

  Nawiązuje też do chlubnej tradycji śląskich śpiewników i chorałów XIX i XX wiecznych. W notacji muzycznej nowego Śpiewnika starano się uwzględnić wersje melodyczne proponowane przez wzorcowy w wymiarze ogólnopolskim Śpiewnik liturgiczny ( wyd. Lublin 1991), ale jednocześnie w znacznym stopniu uszanowano tradycję śląską, przyznając pierwszeństwo wersjom melodycznym z Chorału śląskiego, czy Chorału opolskiego. 

  Czasem proponowane są dwie wersje melodii, oznaczone dodatkowym numerem. Śpiewnik obejmuje cztery działy.

  Pierwszy, najbardziej obszerny to dział pieśni kościelnych liczący 656 pozycji, obejmujący śpiewy nowe, posoborowe, a także dawne, utrwalone w żywej tradycji.

  Drugi - zawiera śpiewy związane z liturgią mszy św., w tym 11 opracowań stałych części mszalnych, zgodnie z postulatami soborowej Konstytucji o liturgii świętej.

  Trzeci - to śpiewy uświęcenia dnia, obejmujący jutrznię, nieszpory i inne nabożeństwa, litanie oraz wybrane śpiewy Roku liturgicznego, a także obrzędy pogrzebu.

  Czwarta - zawiera 60 tytułów śpiewów pozaliturgicznych ze wskazaniem, aby utwory te były wykonywane w ramach nabożeństw, spotkań młodzieżowych, pielgrzymek, ewentualnie na zakończenie liturgii. Pieśni zaopatrzone są w metryczki informujące o autorze tekstu i melodii albo o zbiorze, z którego zaczerpnięto dany utwór.

 • Informacje dodatkowe

  Opracował ks. Antoni Reginek
  ISBN 83-7030-337- 4
  Oprawa Twarda
  Liczba stron 1303
  Cena 60,90 zł
 • Tagi produktów

  Inni klienci oznaczyli ten produkt następującymi tagami:

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.