Koszyk ....

Syn Boży w Pasterzu Hermasa

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 27,30 zł

Cena promocyjna 13,00 zł

LUB
Syn Boży w Pasterzu Hermasa

Więcej widoków

 • Syn Boży w Pasterzu Hermasa

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  W centrum książki, jak zaznaczono we wprowadzeniu, stoi próba odpowiedzi na pytanie z jakim borykali pierwsi chrześcijanie: w jakich kategoriach pojęciowych i językowych wyrażać treść wiary w Jezusa jako Syna Bożego? Ten właśnie problem, zdaniem autora studium, ks. Franciszka Szulca, tkwi głęboko w Pasterzu i stanowi o specyfice zawartej w nim chrystologii.

  Teolog uzasadnia swoją tezę, analizując szczegółowo postać Syna Bożego, cytując i komentując tekst pisma. Podejmuje zagadnienia: "Pasterz w świetle krytyki historycznoliterackiej", "Syn Boży w postaci Anioła", "Sługa wyniesiony do godności Syna Bożego", "Imię Syna Bożego". Dodatkowym atutem studium jest szeroka sieć odwołań do badań dotyczących teologii judeochrześcijańskiej, chrystologii "Pasterza", a także pisma od strony historycznoliterackiej.

  Jak pisze we wprowadzeniu autor książki: "Rozwój doktrynalny pierwotnego chrześcijaństwa to doniosły i wciąż frapujący przedmiot badań. Odkryte i opublikowane źródła oraz odczytane w nowym świetle świadectwa Tradycji ujawniły nieznane dotąd bogactwo idei religijnych, filozoficznych i teologicznych, które stały się przedmiotem szeroko zakrojonych badań w wielu dziedzinach. W centrum tych badań jest chrystologia, ponieważ treść wiary w Jezusa Chrystusa jest fundamentalnym kryterium tożsamości chrześcijańskiej oraz probierzem jej ortodoksyjności".

 • Informacje dodatkowe

  Podtytuł świadectwo chrystologii judeochrześcijańskiej
  ISBN 978-83-7030-468-0
  Oprawa Miękka
  Format 165 x 240
  Liczba stron 200
  Cena 27,30 zł
 • Tagi produktów

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.