Koszyk ....

Więcej widoków

 • Uwolnić się z sieci

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Polecamy również

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  Problem uzależnienia od Internetu dotyka coraz więcej osób. Specjaliści prognozują, że stanie się ono epidemią XXI wieku.

   

  Dr Kimberly Young, znana na całym świecie pionierka badań nad uzależnieniem od Internetu, założycielka The Center for On-Line Addiction (Centrum Pomocy dla Uzależnionych od Sieci), które działa w Stanach Zjednoczonych od 1995 roku, jest największym jak do tej pory autorytetem w tej dziedzinie. Z jej badań korzystają wszyscy, którzy zajmują się problemem uzależnienia od Internetu. Jej prace tłumaczone są na wiele języków.

  Oddajemy do rąk polskich czytelników książkę tej znanej i cenionej na całym świecie autorki z tym większą satysfakcją, że dostępna w Polsce literatura na temat uzależnienia od sieci jest wciąż dość uboga, a prowadzone badania mają raczej zasięg lokalny (ograniczony na przykład do jakiejś konkretnej społeczności akademickiej) i jednostkowy.

   

  Uwolnić się z sieci – to książka dla każdego, kto korzysta z Internetu! Pomaga ona zdemaskować ukryte w sieci zasadzki, w które łatwo może wpaść każdy jej użytkownik, narażając się na niebezpieczeństwo uzależnienia.

  Książka zawiera podstawowe informacje na temat uzależnienia od sieci i opisuje jego symptomy. Zawiera też testy poziomu uzależnienia oraz ćwiczenia duchowe (zaproponowane przez doświadczoną przewodniczkę duchową i terapeutkę, s. Patrice Klausing), które mogą stanowić dla osoby uzależnionej nieocenioną pomoc w jej trudnej podróży do wyzdrowienia. Opisuje ponadto prawdziwe historie z życia ludzi zmagających się z tym problemem.

  Jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy obserwują u siebie lub u kogoś ze swojego najbliższego otoczenia symptomy uzależnienia od sieci. Ale powinni po nią również sięgnąć wszyscy rodzice, nauczyciele i wychowawcy, żeby umieć w porę zareagować i właściwie chronić dzieci przed zgubnym wpływem Internetu, ucząc je mądrego korzystania z tego pożytecznego skądinąd źródła informacji i wiedzy. Jest to również książką dla psychologów i terapeutów, którzy coraz częściej spotykają w swoich gabinetach i poradniach osoby cierpiące z powodu uzależnienia od sieci. Fachowe i praktyczne podejście do tego problemu jest sprawą naglącą, ze względu na to, że liczba uzależnionych rośnie w zastraszającym tempie, a nie ma miejsc, w których mogliby oni znaleźć kompetentną pomoc.

 • Informacje dodatkowe

  Autor Kimberly Young, Patrice Klausing OSF
  ISBN 978-83-7030-673-1
  Tłumaczył Gabriela Pindur
  Data wydania 2009
  Format 135x215 mm
  Liczba stron 208
  Cena 26,25 zł
 • Mogą cię również zainteresować następujące produkty

  Siedem dni w Internecie

  Siedem dni w Internecie

  Normalna cena: 24,15 zł

  Cena promocyjna 8,00 zł

  Aniołki z Bracklesham

  Aniołki z Bracklesham

  Normalna cena: 16,80 zł

  Cena promocyjna 8,40 zł

     
 • Tagi produktów

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.