Koszyk ....

Wierzyć i kochać Chrystusa jeszcze bardziej

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 80,00 zł

Cena promocyjna 3,00 zł

LUB
Wierzyć i kochać Chrystusa

Więcej widoków

 • Wierzyć i kochać Chrystusa

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  Album Wierzyć i kochać Chrystusa jeszcze bardziej. Kardynał Zenon Grocholewski – fotografie, które odżyły po latach prezentuje zdjęcia „wykonane nie przez zawodowca, ale przez człowieka z pasją uwieczniającego w fotograficznym kadrze chwile, miejsca i wydarzenia, w których dane mu było uczestniczyć – pisze w słowie wprowadzającym abp Wiktor Skworc. – Jego Eminencja Kardynał Zenon Grocholewski, udostępniając swą bogatą kolekcję fotografii, dzieli się z nami osobistą pielgrzymką wiary, opowiada pasjonującą drogę swego kapłańskiego powołania”.

  Gdy w 1966 roku ks. Zenon Grocholewski po trzyletnim okresie posługi wikariuszowskiej w Parafii Chrystusa Odkupiciela w Poznaniu opuszczał swoje rodzinne strony, wybierając się na studia prawnicze do Rzymu, nie domyślał się, że w Wiecznym Mieście pozostanie na stałe. Fakt ten zdają się potwierdzać w jakimś wymiarze również liczne zdjęcia, które wówczas młody ksiądz student wykonał, nie jakimś profesjonalnym aparatem, ale prostą „Pentiną”, z zamiarem rychłego ich wykorzystania po powrocie do Polski w formie przeźroczy na katechezie i w duszpasterstwie. To raczej myśl o tym, że już zapewne nigdy – zważywszy na ówczesną sytuację polityczną w kraju – nie będzie mu dane gdziekolwiek wyjechać, przyczyniła się do utrwalenia na kliszy wielu miejsc, w których się znalazł z racji nauki języków i służenia pomocą duszpasterską w różnych parafiach, zwłaszcza w Niemczech i we Francji. Zdjęcia skrzętnie przechowywane przez księdza studenta, profesora, biskupa, a następnie kardynała Zenona Grocholewskiego zapewne pozostałyby już na zawsze w przeznaczonych dla przeźroczy plastikowych lub drewnianych paczkach, gdyby nie czułe i wrażliwe na piękno oko ks. infułata Stanisława Pindery, który – mając na swym koncie sporo wspaniałych albumów fotograficznych – postanowił wybrać niektóre z nich i je wydać. Tak zrodził się szlachetny zamysł tego albumu, mającego nie tyle ocalić przed zapomnieniem same przeźrocza, co raczej niezapomnianej historii z życia Jego Eminencji nadać nową aktualność.

  Wraz z wydobytymi z przeźroczy obrazami odnajdziemy w tym albumie także liczne wypowiedzi ks. kard. Zenona Grocholewskiego, które stanowią zaledwie niewielki fragment jego wielkiego dorobku. Teksty te, tłumaczone także na język włoski i angielski,  nie mają na celu ani w sposób pełny i wyczerpujący ukazać podejmowane zagadnienia, ani nie roszczą sobie prawa do bycia najbardziej reprezentatywnymi, ale zebrane zostały przez ks. dra Sylwestra Jaśkiewicza z myślą, aby ten, kto weźmie niniejszy album do ręki i będzie go przeglądał, nie poprzestał tylko na samym obrazie czy historii, ale aby mógł w bogactwie słowa Jego Eminencji dostrzec również niezwykłość jego osoby.

  Fotografie i wypowiedzi zebrane zostały w działach:

  I. Słowo Boga jest skałą zbawienia

  II. Wiara jest jak ciemna noc usiana gwiazdami

  III. Kościoły z cegieł i kamienia

  IV. Kultura i wychowanie

  V. Modlitwa to wielka rzecz

  VI. Wspaniała Matka i Królowa

  VII. On ma wzrastać

 • Informacje dodatkowe

  Podtytuł Kardynał Zenon Grocholewski – fotografie, które odżyły po latach
  Autor ks. Sylwester Jaśkiewicz
  ISBN 978-83-7030-899-5
  Oprawa Twarda
  Format 230 x 217
  Liczba stron 192
  Cena 80,00 zł
 • Tagi produktów

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.