Koszyk ....

Włoskie podróże Benedykta

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 18,00 zł

Cena promocyjna 10,00 zł

LUB
Włoskie podróże Benedykta

Więcej widoków

 • Włoskie podróże Benedykta

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  Papież Benedykt XVI nie podróżował tak często jak jego poprzednik. Przez ponad 7 lat odbył 24 podróże apostolskie. Odwiedził m.in.: Niemcy (3 razy), Hiszpanię (3 razy), Polskę, Czechy, Austrię, Francję, Portugalię, Wielką Brytanię. Podczas swojego pontyfikatu dwukrotnie był na kontynencie afrykańskim odwiedzając Kamerun, Angolę i Benin. Papież przyjął zaproszenie do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Był w Meksyku i w komunistycznej Kubie. Swoją najdłuższą pielgrzymkę odbył w 2008 roku do Australii na Światowe Dni Młodzieży. Wreszcie odwiedził Ziemię Świętą, czyli Izrael, Palestynę, Jordanię i Liban.

  Każdy papież jest równocześnie prymasem Italii. Stąd Benedykt XVI oprócz podróży zagranicznych odwiedzał też poszczególne regiony państwa włoskiego, a tym samym diecezje włoskie w ramach odwiedzin duszpasterskich. Od kwietnia 2005 roku do października 2012 roku odbył ponad 30 takich podróży, nie licząc oczywiście letniego pobytu w Castel Gandolfo.

  Niniejsza książka Włoskie podróże papieskie. Od Bari do Loreto zawiera opis 27 wizyt duszpasterskich Ojca Świętego na terenie Włoch.

  "Kolejne wizyty i pielgrzymki Ojca Świętego zostają przez media najczęściej odnotowane i bardzo szybko zapomniane. Tymczasem te swoiste papieskie misje są przecież kontynuacją arcyważnych dla całego chrześcijaństwa podróży apostolskich sprzed wieków. Przypomina o tym ojciec Emil Pacławski – baczny obserwator i komentator pontyfikatu Benedykta XVI".

  Piotr Drzyzga, portal Wiara.pl

 • Informacje dodatkowe

  Podtytuł Od Bari do Loreto
  Autor o. Emil Mirosław Pacławski OFM
  ISBN 978-83-7030-892-6
  Data wydania 2013
  Oprawa Miękka
  Format 145 x 205
  Liczba stron 208
  Cena 18,00 zł
 • Tagi produktów

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.