Koszyk ....

Zawsze z góralami...

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 28,00 zł

Cena promocyjna 14,00 zł

LUB
Zawsze z góralami

Więcej widoków

 • Zawsze z góralami

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Polecamy również

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  Ks. Władysław Zązel powtarza często, że kapłaństwo kocha, ale góralszczyzna jest mu bardzo droga. Ojciec Święty Jan Paweł II nazywał Go prawdziwym góralem.

  Jest kapelanem Związku Podhalan od 30 lat, rekolekcjonistą, diecezjalnym duszpasterzem środowisk trzeźwościowych.  Rozpoczęta przez niego w latach osiemdziesiątych  XX wieku akcja wesel bezalkoholowych jest znana obecnie w całym kraju, a „Wesela Wesel” stały się ogólnopolskim ruchem małżeństw propagujących trzeźwość w rodzinach.

  W tym roku mija 35 lat odkąd został proboszczem parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny w Kamesznicy. Parafianie bardzo dobrze wiedzą o tych rozlicznych działaniach ich Jegomościa. Na Kamesznickie Dni Trzeźwości od lat przyjeżdżają Anonimowi Alkoholicy z rodzinami, aby przeżyć rekolekcje i „cieszyć się z odzyskanej ślebody i wygranej wolności”.

  O takich ludziach, jak ks. Władysław Zązel, mówi się, że wszystko robią z pasją! I lepiej nie da się tego wyrazić.

   

  Kilkanaście rozmów złożyło się na  tę jedną zatytułowaną „Zawsze z góralami”.  W góralskim domu rodzinnym księdza Władka w Dębnie Podhalańskim rozpoczyna się to wszystko, z czym idzie przez życie. A na „to wszystko” składa się: góralska natura, wychowanie, powołanie, kapłaństwo, Kamesznica  i  sami górale…  o czym opowiedział redaktor Annie Musialik.

  A co przemilczał, częściowo odkrywają zamieszczone w publikacji zdjęcia.

  Do książki dołączona jest płyta z wybranymi felietonami emitowanymi na falach Radia Katowice w programie „U progu dnia”.

   

  Dr Anna Musialik-Chmiel jest redaktorem PR Katowice, autorką programów o tematyce społeczno-kulturalnej i regionalnej („Ligoniowe Radio”) oraz magazynu ekumenicznego „Droga”. Jest również adiunktem w Samodzielnym Zakładzie Dziennikarstwa i Nowych Mediów na Wydziale Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

   

  Patronat medialny:

   

 • Informacje dodatkowe

  Podtytuł Z ks. Władysławem Zązlem, proboszczem z Kamesznicy, rozmawia Anna Musialik-Chmiel
  ISBN 978-83-7030-835-3
  Data wydania 2011
  Oprawa Miękka
  Format 145 x 205 mm
  Liczba stron 120
  Cena 28,00 zł
 • Mogą cię również zainteresować następujące produkty

  Księżna i Kardynał

  Księżna i Kardynał

  Normalna cena: 26,25 zł

  Cena promocyjna 5,00 zł

  Biskup na walizkach

  Biskup na walizkach

  20,00 zł
     
 • Tagi produktów

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.