Koszyk ....

Znudziłem się Bogu w połowie. Skutki prawne transseksualizmu

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 29,40 zł

Cena promocyjna 4,00 zł

LUB
Znudziłem się

Więcej widoków

 • Znudziłem się

Opis produktu

Informacje dodatkowe

Tagi produktów

 
 • Szczegóły

  Znudziłem się Bogu w połowie. Skutki prawne transseksualizmu to książka przedstawiająca podstawową wiedzę na temat transseksualizmu od strony psychicznej, medycznej oraz prawnej, w tym prawa kanonicznego. Może przyczynić się do rozbudzenia wrażliwości społecznej i zrozumienia dla osób, których problemy są mało znane.

  Autor książki, Piotr Podgórski, jest absolwentem prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

   

  Prof. dr hab. Jan Błeszyński – ceniony autorytet w dziedzinie prawa autorskiego. Profesor na Uniwersytecie Warszawskim:
  Publikacja stanowi studium przedstawione w dwóch płaszczyznach: prawa cywilnego i prawa o aktach stanu cywilnego oraz z perspektywy prawa kanonicznego. Dzięki takiemu ujęciu czytelnik uzyskuje pogłębiony obraz niezwykle skomplikowanego i brzemiennego w skutki problemu transseksualizmu.

  Zarówno jedno, jak i drugie ujęcie, odwołuje się do aspektów biologicznych, duchowych i społecznych. Autor w sposób wnikliwy i pełen pasji ukazuje uwarunkowania psychicznych, jak również konsekwencje w sferze tożsamości osoby transseksualnej. Konfrontuje je z instytucjami małżeństwa, rodziny, w szczególności z sytuacją małżonka i dzieci.

  W książce ukazane zostaje także znaczenie miłości bliźniego, szacunku, tolerancji oraz zrozumienia innej osoby. Można mieć nadzieję, że publikacja przyczyni się do przełamywania stereotypów oraz pozwoli zrozumieć czym jest transseksualizm i jak bardzo w takiej sytuacji potrzebna jest akceptacja drugiego człowieka.

   

  Prof. Zbigniew Lew-Starowicz – wybitny psychiatra i psychoterapeuta, ekspert z zakresu seksuologii i konsultant krajowy w tej dziedzinie. Autor wielu książek:
  Jest to książka, obok której nie sposób przejść obojętnie. To pierwsza publikacja, która w tak jasny i całościowy sposób przedstawia problematykę transseksualizmu. W mojej praktyce zawodowej niejednokrotnie byłem świadkiem cierpienia, jakie noszą w sobie ci ludzie. Jednak ta książka to nie tylko ból i łzy.
  Ona intryguje, skłania ku refleksji, momentami przeraża i prowokuje..., ale po to, by zrodzić nadzieję. Nadzieję na to, że usłyszymy ludzkie wołanie ukryte w tytułowym wierszu. Bo przecież nie tylko do Boga jest ono kierowane...

 • Informacje dodatkowe

  Autor Piotr Podgórski
  ISBN 978-83-7030-636-6
  Data wydania 2009
  Oprawa Miękka
  Format 145 x 205 mm
  Liczba stron 144
  Cena 29,40 zł
 • Tagi produktów

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.