Koszyk ....

Historia

Produktów od 16 do 23 z 23

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
 1. Polska civitas christiana
 2. Powiedz im, że

  Powiedz im, że o nich nie zapomniałem. Błogosławiony Józef Czempiel (1883-1942)

  35,00 zł

  W 75. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Józefa Czempiela ukazuje się wybór tekstów źródłowych w opracowaniu Zbigniewa Hojki, Jacka Kurka i Anny Piontek. Publikacja wydana została jako 15 tom redagowanej przez ks. Jerzego Myszora serii „Źródła do Dziejów Kościoła Katolickiego na Górnym Śląsku”. Dowiedz się więcej

 3. Słownik biograficzny...
 4. Witraże

  Witraże Wiktora Ostrzołka

  Normalna cena: 84,00 zł

  Cena promocyjna 62,00 zł

  Album jest monografią wydaną z okazji jubileuszu 50-lecia twórczości jednego z najbardziej wybitnych polskich witrażystów. Próba podsumowania dorobku artysty, który obchodzi pięćdziesięciolecie pracy w pełni aktywności zawodowej, może wydawać się z pozoru prosta. Perspektywa pięćdziesięciu lat, to w historii sztuki współczesnej okres bardzo długi. W przypadku całokształtu dyscypliny uprawianej przez artystę w zestawieniu z innymi twórcami to czas zbyt krótki, by pozwalać sobie na analizy bardziej szczegółowe, przeprowadzane w konfrontacji z twórczością innych. Wśród tendencji sztuki współczesnej, niektórzy artyści są jednak bardziej „rozpoznawalni”. Tak jest w przypadku Ostrzołka, którego witraże dzięki specyficznej linii i kompozycji kolorystycznej, oryginalnemu przedstawieniu ikonografii wyróżniają się wśród prac innych, również wybitnych twórców.

  Dowiedz się więcej

 5. Z człowiekiem i w rodzinie

  Z człowiekiem i w rodzinie... Historie pisane w gminie Gorzyce

  45,60 zł

  Viribus unitis… (cnotami zjednoczeni).

  W duchu tej sentencji ks. dr hab. Henryk Olszar – uznany badacz ślą­skich dziejów, reprezentujący grono górnośląskich historyków Kościoła – prezentuje kolejną swoją pozycję naukową, będącą bardzo ciekawie i metodologicznie nowatorsko pomyślaną koncepcją przedstawienia w jednej książce postaci 9 kapłanów, 5 sióstr zakonnych, żołnierza nie­mieckiego korpusu kolonizacyjnego w Namibii i powojennego działa­cza partyjnego. Osób tych na próżno poszukiwać w dotychczasowej historiografii, bowiem dotychczas „nikt” jeszcze nimi się nie zajmował. Łączy je przede wszystkim to, że pochodziły z terenu dzisiejszej gminy Gorzyce lub też na tymże terenie udzielały się jako wielcy społecznicy. (…) Nie ukrywam, że wraz z lekturą kolejnych stron rodzi się w czy­telniku pragnienie niezmarnowania swojego własnego życia, tak krót­kiego, które może okazać się wspaniałą przygodą: kontynuowaniem dzieła Bożego stworzenia w służbie ludu Bożego (creatio continua in servitio populi Dei).

  z recenzji ks. dra hab. Piotra Góreckiego

   

   

  W dziejach familii Juzków w pełni odzwierciedlił się fenomen ślą­skiej rodziny badany już od lat tak przez socjologów, jak i hi­storyków. Co ważne, Autor nie zawahał się przed podjęciem wątków w opisywanych biografiach trudnych (tutaj pochwała już za sam tytuł: „Implementacja czy własny wybór? Rudolf Juzek”), jak w przypadku Rudolfa, Alfonsa i Franciszka Juzków. Duchowni, żołnierz w kolonizo­wanej przez Niemcy Afryce, ale także aktywista partyjny w czasach komunizmu – oto szeroka gama postaw i życiorysów. Na uznanie za­sługuje podjęcie wątku biografii kobiet – zakonnic, ale zarazem peda­gogów, pielęgniarek czy też kucharek.

  z recenzji dr hab. Haliny Dudały

  Dowiedz się więcej

 6. Zeszyty biograficzne cz.II

  Zeszyty biograficzne duchowieństwa katolickiego na Śląsku XIX-XX wieku cz.II

  20,00 zł

  Zeszyt biograficzny nr 2 zawiera zwięzłe życiorysy wszystkich księży, którzy przyjęli święcenia kapłańskie dla archidiecezji katowickiej i zmarli w okresie: 2008-2016 oraz tych zmarłych duchownych należących do diecezji gliwickiej, którzy w 1992 roku przeszli do diecezji gliwickiej i zmarli między 1992-2016 rokiem. Zeszyt jest kontynuacją Słownika biograficznego duchowieństwa archidiecezji katowickiej 1922-2008, (Katowice 2009). 

  Dowiedz się więcej

 7. Zeszyty biograficzne duchowieństwa katolickiego na Śląsku XIX-XX wieku cz.III

  Zeszyty biograficzne duchowieństwa katolickiego na Śląsku XIX-XX wieku cz.III

  15,00 zł

  Brak w magazynie

  Tom 3 "Zeszytów biograficznych" poświęcony jest zakonnikom ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Przedstawiona Czytelnikom publikacja jest, zgodnie z zamysłem Kolegium Redakcyjnego zeszytów Biograficznych Duchowieństwa Katolickiego na Śląsku XIX i XX wieku, otwartym, wielotomowym wydawnictwem, rejestrującym życie i aktywność duchownych tej dzielnicy Polski. zawiera biografie księży zakonnych XX i wyjątkowo XXI stulecia, pochodzących ze Śląska lub ściśle swoją działalnością związanych z tym regionem. 

  Dowiedz się więcej

 8. Zeszyty biograficzne duchowieństwa katolickiego na Śląsku XIX-XX wieku cz.IV

  Zeszyty biograficzne duchowieństwa katolickiego na Śląsku XIX-XX wieku cz.IV

  15,00 zł

  Brak w magazynie

  Prezentowany czwarty tom Zeszytów biograficznych duchowieństwa katolickiego na Górnym Śląsku w XIX-XX wieku zawiera wyłącznie biogramy zakonników i członków zgromadzeń zakonnych.

  Dowiedz się więcej

Produktów od 16 do 23 z 23

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący