Koszyk ....

Historia

Produktów od 16 do 20 z 20

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
 1. Słownik biograficzny...
 2. Witraże

  Witraże Wiktora Ostrzołka

  Normalna cena: 84,00 zł

  Cena promocyjna 62,00 zł

  Album jest monografią wydaną z okazji jubileuszu 50-lecia twórczości jednego z najbardziej wybitnych polskich witrażystów. Próba podsumowania dorobku artysty, który obchodzi pięćdziesięciolecie pracy w pełni aktywności zawodowej, może wydawać się z pozoru prosta. Perspektywa pięćdziesięciu lat, to w historii sztuki współczesnej okres bardzo długi. W przypadku całokształtu dyscypliny uprawianej przez artystę w zestawieniu z innymi twórcami to czas zbyt krótki, by pozwalać sobie na analizy bardziej szczegółowe, przeprowadzane w konfrontacji z twórczością innych. Wśród tendencji sztuki współczesnej, niektórzy artyści są jednak bardziej „rozpoznawalni”. Tak jest w przypadku Ostrzołka, którego witraże dzięki specyficznej linii i kompozycji kolorystycznej, oryginalnemu przedstawieniu ikonografii wyróżniają się wśród prac innych, również wybitnych twórców.

  Dowiedz się więcej

 3. Zeszyty biograficzne cz.II

  Zeszyty biograficzne duchowieństwa katolickiego na Śląsku XIX-XX wieku cz.II

  Normalna cena: 20,00 zł

  Cena promocyjna 15,00 zł

  Zeszyt biograficzny nr 2 zawiera zwięzłe życiorysy wszystkich księży, którzy przyjęli święcenia kapłańskie dla archidiecezji katowickiej i zmarli w okresie: 2008-2016 oraz tych zmarłych duchownych należących do diecezji gliwickiej, którzy w 1992 roku przeszli do diecezji gliwickiej i zmarli między 1992-2016 rokiem. Zeszyt jest kontynuacją Słownika biograficznego duchowieństwa archidiecezji katowickiej 1922-2008, (Katowice 2009). 

  Dowiedz się więcej

 4. Zeszyty biograficzne duchowieństwa katolickiego na Śląsku XIX-XX wieku cz.III

  Zeszyty biograficzne duchowieństwa katolickiego na Śląsku XIX-XX wieku cz.III

  15,00 zł

  Brak w magazynie

  Tom 3 "Zeszytów biograficznych" poświęcony jest zakonnikom ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Przedstawiona Czytelnikom publikacja jest, zgodnie z zamysłem Kolegium Redakcyjnego zeszytów Biograficznych Duchowieństwa Katolickiego na Śląsku XIX i XX wieku, otwartym, wielotomowym wydawnictwem, rejestrującym życie i aktywność duchownych tej dzielnicy Polski. zawiera biografie księży zakonnych XX i wyjątkowo XXI stulecia, pochodzących ze Śląska lub ściśle swoją działalnością związanych z tym regionem. 

  Dowiedz się więcej

 5. Zeszyty biograficzne duchowieństwa katolickiego na Śląsku XIX-XX wieku cz.IV

  Zeszyty biograficzne duchowieństwa katolickiego na Śląsku XIX-XX wieku cz.IV

  15,00 zł

  Brak w magazynie

  Prezentowany czwarty tom Zeszytów biograficznych duchowieństwa katolickiego na Górnym Śląsku w XIX-XX wieku zawiera wyłącznie biogramy zakonników i członków zgromadzeń zakonnych.

  Dowiedz się więcej

Produktów od 16 do 20 z 20

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący