Zadzwoń: +48 519 546 100, 32 355 48 00 Napisz do nas: biuro@ksj.pl
AAA Odwiedź nas na

NOWOŚCI WYDAWNICZE

Biblia Impulsy – Ewangelia według św. Jana

Beata Urbanek

Wstęp, przekład z oryginału, komentarz

Natchniony tekst w Ewangelii wg św. Jana zaczerpnięty z najnowszych wydań krytycznych podany jest przez p. dr Beatę Urbanek w pięknym i komunikatywnym przekładzie na język polski, którym się dzisiaj posługujemy, ale z uszanowaniem powagi tekstu biblijnego.
Poszczególnym wersetom i rozdziałom Księgi towarzyszy komentarz egzegetyczno-narracyjny. Całość poprzedza obszerny wstęp

Zamów w sklepie

Od konfliktu do komunii

red. Józef Budniak, Jacek Kempa

Wokół relacji międzywyznaniowych w Polsce

Publikacja nawiązuje swoim tytułem do dokumentu Od konfliktu do komunii. Luterańsko-katolickie wspólne upamiętnienie Reformacji w 2017 roku. Raport luterańsko-rzymskokatolickiej komisji dialogu ds. jedności. Dokument ten, wydany w 2013 roku, przygotowywał do obchodów 500 lat Reformacji. Wiedzeni głównymi ideami, które w nim zostały zawarte, nawiązujemy do treści samych obchodów i towarzyszącej im refleksji. Książka prezentuje przede wszystkim owoce ekumenicznego spotkania pasterzy oraz teologów luterańskich i rzymskokatolickich w roku 2017 w Katowicach. Wybrzmiały w nim podobne tematy, chociaż oglądane już z lokalnej perspektywy.

Zamów w sklepie

Życie pełne cudów

Wacław Buryła

W tym roku przypadają dwa ważne dla ks. Wacława Buryły jubileusze – 40-lecie sakramentu kapłaństwa i 45-lecie pracy twórczej. Dlatego właśnie w tym roku ks. Wacław Buryła postanowił dokonać swoistego życiowego resume. Opowieść o swoim życiu zawarł ks. Buryła w biograficznej opowieści, w której opisuje swoje dzieciństwo, lata szkolne i seminaryjne, a potem również czas posługi jako wikariusza i proboszcza. całość uzupełniają anegdoty i rozmaite sytuacje przywoływane przez autora z zakamarków pamięci, które dopełniają opowieść o zdarzenia wzruszające, zabawne i pouczające.

Zamów w sklepie

Komunia Święta i kult tajemnicy eucharystycznej poza Mszą Świętą

dostosowane do zwyczajów diecezji polskich

Komunia Święta i kult tajemnicy eucharystycznej poza Mszą Świętą dostosowane do zwyczajów diecezji polskich (wydanie pierwsze poprawione). W przedruku zostały poprawione teksty biblijne w nowym tłumaczeniu oraz odnowione zasady pisowni słownictwa religijnego języka polskiego

Zamów w sklepie

Za wcześnie do nieba • Wciąż nie mogę uwierzyć • Nieplanowane rekolekcje

Wacław Buryła

Wacław Buryła – ksiądz, poeta – w swoich trzech nowych tomikach poetyckich podejmuje m.in. tematykę kapłaństwa, pandemii oraz życia – z jego radościami i cierpieniami, ale przede wszystkim kwestię miłości i wiary w Boga.
Wiersze ks. Wacława poruszają, pomagają zatrzymać się na chwilę i spojrzeć świadomiej na to, co wypełnia ludzką codzienność. To poezja idealna na jesienne, refleksyjne wieczory.

Zamów w sklepie

Czy wiesz, że modlitwa…

o. Zdzisław Kijas

Książka jest zbiorem refleksji, które autor przygotowywał dla wspólnoty Żywego Różańca Filharmonii Krakowskiej i może stanowić pomoc dla wszystkich, którzy poszukują inspiracji i wsparcia w systematycznym rozwijaniu życia modlitwy.
O. Kijas proponuje krótkie i trafiające do serca przemyślenia o modlitwie. W wielu odsłonach ukazuje, czym modlitwa jest, jak kształtuje naszą relację z Bogiem i drugim człowiekiem, jak nieodzowna jest w duchowym rozwoju człowieka wierzącego.

Zamów w sklepie

Zawsze myśl o niebie…

Agnieszka Huf

Historia Hanika – ks. Jana Machy (1914-1942)

Książka stanowi popularyzatorską opowieść o ks. Janie Masze. Czytelnik poznaje losy ks. Jana, począwszy od dzieciństwa (środowisko rodzinne i szkolne), przez czasy seminaryjne, okres posługi wikariuszowskiej w Rudzie Śląskiej oraz przez wiele miesięcy uwięzienia – aż po śmierć. Wplecione w rytm narracji fragmenty wspomnień, kazań i listów, pozwalają wniknąć w atmosferę tamtych czasów, ale przede wszystkim niejako od wewnątrz spojrzeć na osobowość ks. Jana, jego wybory, postawy i motywacje. Wśród nich szczególne miejsce zajmowała kwestia wiary – osobistej relacji z Jezusem, a także stopniowe dojrzewanie ks. Jana do męczeństwa, do oddania życia dla Chrystusa i braci.

Zamów w sklepie

Obraz rodziny w nauczaniu papieża Franciszka

Grzegorz Juranek

Praca obejmuje nauczanie papieża Franciszka o rodzinie od początku jego pontyfikatu. Została oparta na homiliach, przemówieniach i katechezach wygłaszanych przez niego podczas audiencji generalnych oraz w trakcie jego podróży apostolskich do różnych miejsc na świecie. Wypowiedzi te są dostępne w polskim wydaniu „L’Osservatore Romano”. Kolejnym ważnym źródłem jest wymieniowa wyżej adhortacja apostolska Amoris laetitia. Zebrany materiał źródłowy pokazuje, jak istotnym tematem dla papieża Franciszka jest rodzina jako wspólnota wiary i ewangelizacji.
W pracy wykorzystano również inne dokumenty Kościoła, które zawierają naukę o rodzinie.

Zamów w sklepie

Obrzędy bierzmowania

Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski (oprac.)

Trzecie wydanie „Obrzędów bierzmowania” zawiera potwierdzone przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów 26 kwietnia 2019 roku nowe polskie tłumaczenie tej księgi. Tłumaczenie to porządkuje między innymi terminologię kościelną, zmienia formułę prezentacji kandydatów dotychczas stosowaną jako polska adaptacja (nieobecna w księdze typicznej). Nowa księga, ponieważ należy do Pontyfikału Rzymskiego, ma format A4, tak jak inne księgi publikowane do użytku biskupów.

Zamów w sklepie

Teologia synodalna

ks. Włodzimierz Wołyniec

Tom I: 245-325

Książka jest owocem badań nad dokumentami Urzędu Nauczycielskiego Kościoła. Były one skoncentrowane na wydobyciu z tekstów magisterialnych teologii żywej i ciągle aktualnej. Dlatego książka nie jest jedynie komentarzem do uchwał synodalnych, lecz przedstawia istotne kwestie teologiczne w sposób systematyczny, pogłębiając ich sens przez odniesienie do słowa Bożego, leżącego u podstaw nauki synodalnej. Idea teologii synodów wynika ogólnie z relacji między Urzędem Nauczycielskim Kościoła (Magisterium) i teologią. Teologia ta ma swoje specyficzne źródło (locus theologicus) w postaci dokumentów synodalnych i wymaga zastosowania właściwej metody, dzięki której można wydobyć i ukazać jej bogactwo oraz aktualność.

Zamów w sklepie

Nie ma kolców bez róży

Chiara Lubich

Myśli na każdy dzień roku (zestaw – tomy 1 i 2)

Poczynając od roku 2020, w którym 22 stycznia obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin Chriary, proponujemy codzienną lekturę fragmentów jej pism oraz zapoznanie się z epizodami życia sługi Bożej, które obrazują narodziny i rozwój udzielonego jej charyzmatu (z wprowadzenia o. Ludwika Mycielskiego OSB).

Zestaw składa się z dwóch książek – pierwsza obejmuje myśli na każdy dzień dla miesięcy od stycznia do czerwca, zaś druga – od lipca do grudnia. Książka została wydana we współpracy z Fundacją Mariapoli.

Zamów w sklepie
DZIAŁ NAUKOWY

Wydawnictwo i Księgarnia św. Jacka zostały powołane do życia w 1946 roku w wyniku reorganizacji Księgarni i Drukarni Katolickiej, istniejącej od 1925 roku.

Współczesne zręby profilu tematycznego działu naukowego Wydawnictwa określiła właśnie współpraca z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

BESTSELLERY

NEWSLETTER

Zostań naszym subskrybentem

Zapisz się już teraz i bądź na bieżąco z wydarzeniami i nowościami.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Księgarnię Świętego Jacka w celu realizacji usługi newsletter, a tym samym wysyłania mi informacji o produktach blogowych, usługach, promocjach lub nowościach zgodnie z polityką prywatności. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć.

DANE ADRESOWE

Księgarnia św. Jacka
ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice
NIP: 634-019-76-31
KRS: 0000138372
REGON: 001316076

DANE KONTAKTOWE

519 546 100
biuro@ksj.pl
Hurtownia czynna
od poniedziałku do piątku: 8:00 – 16:00

© 2020 Księgarnia św. Jacka
Realizacja: Bazinga