Zadzwoń: 32 355 48 00; +48 519 546 100, Napisz do nas: biuro@ksj.pl
AAA Odwiedź nas na
AUTORZY
Ewa Skarżyńska

Poetka i pisarka urodzona w Warszawie. Debiutowała tomikiem poetyckim “Bezwzajemna”. Opracowała znaczącą dla kultury polskiej pierwszą w historii antologię poezji sióstr zakonnych, zatytułowaną “Pochwyć mnie Światło rzeką swoich ramion”.

Autorka wielu książek dla dzieci, z których najbardziej znane to: “Serafin”, “Babcia na hulajnodze”, “Zielony księżyc dla osiołka”, “Toti”. Jej książka “Agenci podniebnego wywiadu” otrzymała nominację do nagrody Edukacja XXI, “Święty Jacku z pierogami, czyli jak rozmawiać ze świętymi” – wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS, a książka “O chrześcijańskiej Europie dzieciom” – nagrodę FENIKS w 2018 roku.

Jest autorką powieści biograficznej o bł. Bolesławie Lament pt. “Bolesia”. Na podstawie autobiografii św. Teresy z Lisieux napisała dla dzieci książkę “Odlotowa winda do nieba”, na podstawie dzienników misjonarza o. Czesława Osieckiego, werbisty, dwie książki o dzieciach indonezyjskich “Niko z Wyspy Nietoperzy” i “Fruwające cukierki”, a na podstawie wspomnień z zesłania byłej Sybiraczki, pani Barbary Piotrowskiej-Dubik, książkę “Basia z kazachskich stepów”.

Jest autorką takich bestsellerowych książek jak: “O polskich świętych dzieciom”, “O wielkich Polakach dzieciom”, “O umiłowaniu ojczystego kraju dzieciom”, “Co się w niebie święci, czyli skąd się biorą święci”. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wydała książkę “Poszli, bo tak chcieli” o czterech braciach Herzogach, dzielnych polskich legionistach, a w kwietniu 2020 ukazała się jej książka poświęcona Prymasowi Tysiąclecia “O Stefku, niekoronowanym królu Polski”.

Pani red. Anna Opolska w wywiadzie przeprowadzonym z pisarką dla tygodnika “Idziemy”, zauważyła m.in.: “Ocalanie od zapomnienia tego, co ważne i piękne, porywanie się na to, czego dla dzieci jeszcze nie było, przecieranie nowych szlaków – tak biegnie ścieżka twórczości Ewy Skarżyńskiej […]. Z humorem przekazuje to, co najważniejsze – świat, w którym jest miejsce dla Boga, dla rodziny – w którym jest miejsce na miłość”.

Księgarnia św. Jacka wydaje książeczki Ewy Skarżyńskiej  w ramach serii, której celem jest ukazanie dzieciom tego, jak ważne jest poznanie historii świętych, jak bardzo może ono wpłynąć na ich życie i zainspirować do wielkich rzeczy.

DANE ADRESOWE

Księgarnia św. Jacka
ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice
NIP: 634-019-76-31
KRS: 0000138372
REGON: 001316076

DANE KONTAKTOWE

32 355 48 00
519 546 100
biuro@ksj.pl
Hurtownia czynna
od poniedziałku do piątku: 8:00 – 16:00

© 2020 Księgarnia św. Jacka
Realizacja: Bazinga