Zadzwoń: opiekun klienta: 519 546 101, centrala: 32 355 48 00 Napisz do nas: biuro@ksj.pl
AAA Odwiedź nas na
AKTUALNOŚCI
Relacja – spotkanie autorskie z          ks. prof. Jerzym Myszorem

Relacja – spotkanie autorskie z ks. prof. Jerzym Myszorem

Spotkanie z Księdzem Profesorem Jerzym Myszorem: Fascynująca Podróż przez Historię Duszpasterzy Śląskich.

27 września 2023 roku, Centrum Edukacyjne IPN w Katowicach, przy ul. Świętego Jana 10, stało się miejscem niezwykłego wydarzenia literackiego. Na zaproszenie organizatorów, licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z wybitnym autorem, księdzem profesorem Jerzym Myszorem. Wydarzenie to było okazją do poznania najnowszej książki autora, zatytułowanej „Duszpasterze Śląscy i ich Czasy”. Ksiądz Profesor Jerzy Myszor to postać niezwykle ceniona w kręgach historyków, badaczy historii duchowieństwa oraz miłośników literatury faktu. Jego najnowsza publikacja to fascynująca podróż w czasie i przestrzeni życia duszpasterzy na Śląsku. Książka ta stanowi opowieść o ich poświęceniu, duchowej drodze oraz wpływie, jaki wywarli na kształtowanie historii regionu.

Spotkanie autorskie rozpoczęło się od serdecznego powitania autora przez uczestników. Profesor Myszor, zawsze skromny i pełen pasji do swojej pracy, dzielił się z publicznością tłem historycznym oraz inspiracjami, które skłoniły go do napisania tej fascynującej książki. Przedstawienie autora jako nie tylko znakomitego historyka, ale także znakomitego pisarza, stało się punktem wyjścia do głębokiej dyskusji. Niezwykle interesujące było to, że prowadzący dyskusję podchodzili do tematu z indywidualnym nacechowaniem. Każdy z nich przybliżył publiczności inny aspekt książki i pracy ks. prof. Jerzego Myszora. Jednakże, co jeszcze bardziej wzbogaciło to spotkanie, to fakt, że dyskusja była pełna odniesień do współczesnych wydarzeń i dylematów społecznych. Autor książki nie tylko przybliżył historię duszpasterzy ich relacji i wpływu na otaczające ich środowisko, ale także ukazał, jakie to ma znaczenie dla współczesnych mieszkańców Śląska i całego kraju.

Spotkanie autorskie z księdzem profesorem Jerzym Myszorem nie tylko pozwoliło bliżej poznać autora i jego najnowszą publikację, ale także skłoniło do refleksji nad rolą duchowieństwa w historii i dzisiejszym społeczeństwie. To wydarzenie literackie na pewno pozostawiło trwałe wrażenie w sercach uczestników i z pewnością będzie inspiracją do dalszych poszukiwań i dyskusji na temat historii i duchowości Śląska.

ZOBACZ TAKŻE
DANE ADRESOWE

Księgarnia chrześcijańska św. Jacka
ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice
NIP: 634-019-76-31
KRS: 0000138372
REGON: 001316076

DANE KONTAKTOWE

Opiekun klienta: 519 546 101
Centrala: 32 355 48 00
biuro@ksj.pl
Hurtownia czynna
od poniedziałku do piątku: 8:00 – 16:00

© 2023 Księgarnia św. Jacka
Realizacja: Bazinga