Zadzwoń: opiekun klienta: 519 546 101, centrala: 32 355 48 00 Napisz do nas: biuro@ksj.pl
AAA Odwiedź nas na
AKTUALNOŚCI
Mamy 95 lat!

Mamy 95 lat!

Jesteśmy przekonani, że «słowa przybliżają do Słowa» – dlatego od 95 lat towarzyszymy Wam jako Księgarnia i Wydawnictwo św. Jacka

W tym roku mija 95 lat od założenia Księgarni i Drukarni Katolickiej, którego inicjatorem był m.in. ksiądz Teofil Bromboszcz. Po drugiej wojnie światowej (wyprzedzając posunięcia nowej władzy oraz spodziewając się upaństwowienia przemysłu poligraficznego) rozdzielono – w 1946 roku – drukarnię i wydawnictwo i rozpoczęto – m.in. pod kierunkiem biskupa Stanisława Adamskiego – reorganizację przedsiębiorstwa. Przejęło ono zadania po Księgarni i Drukarni Katolickiej. Był to czas tworzenia sieci księgarń oraz rozwoju działalności wydawniczej.

ks. Teofil Bromboszcz (ze zbiorów NAC)

Przez wszystkie lata swojej działalności Księgarnia nie tylko wydawała wartościowe książki, które do dziś budzą w wielu sentyment i dobre wspomnienia, ale wpisywała się swoją obecnością i inicjatywami w w kulturalny krajobraz zarówno Śląska, jak i całej Polski. 

Dziś pod nazwą „Księgarnia św. Jacka” kryje się m.in. wydawnictwo, hurtownia, kilka księgarń stacjonarnych. Rok 2020 jest dla Księgarni, której patronuje św. Jacek nie tylko rokiem jubileuszowym, ale także czasem wielu zmian. Odnowiliśmy nasze logo, nawiązując w jego formie jeszcze bardziej do pierwowzoru – herbu rodu Odrowążów, przygotowaliśmy nową odsłonę naszej strony internetowej i sklepu internetowego. Po wielu latach Księgarnia (wraz z hurtownią) zmieniła także swoją katowicką siedzibę, przenosząc się z ul. Warszawskiej na ul. Wita Stwosza 11. Wszystko to czynimy, starając się nawiązywać do naszych najlepszych tradycji, służąc Kościołowi powszechnemu. Towarzyszy nam w tym głębokie przekonanie, wyrażone w naszej dewizie, że „słowa przybliżają do Słowa”.  

Ze względu na sytuację związaną z pandemią zrezygnowaliśmy ze świętowania jubileuszu 95-lecia w zewnętrznej formie. Zachęcamy jednak czytelników do odwiedzania naszych stron internetowych, do lektury naszych książek, a także do śledzenia różnych inicjatyw zw. z naszym rokiem jubileuszowy, bowiem żywimy nadzieję, że jak tylko sytuacja związania z pandemią ustabilizuje się, pojawi się na nowo możliwość kontaktu – także w ramach spotkań promocyjnych, z których Księgarnia św. Jacka jest znana.

Dziękujemy też Wam – za to, że towarzyszycie nam przez kolejne lata naszego istnienia. Bądźcie z nami nadal!

A – za 5 lat – kolejny jubileusz – 100-lecia!

ZOBACZ TAKŻE
DANE ADRESOWE

Księgarnia chrześcijańska św. Jacka
ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice
NIP: 634-019-76-31
KRS: 0000138372
REGON: 001316076

DANE KONTAKTOWE

Opiekun klienta: 519 546 101
Centrala: 32 355 48 00
biuro@ksj.pl
Hurtownia czynna
od poniedziałku do piątku: 8:00 – 16:00

© 2023 Księgarnia św. Jacka
Realizacja: Bazinga