Zadzwoń: opiekun klienta: 519 546 101, centrala: 32 355 48 00 Napisz do nas: biuro@ksj.pl
AAA Odwiedź nas na
AKTUALNOŚCI
„Dzieci, los Ziemi leży w waszych rękach”

„Dzieci, los Ziemi leży w waszych rękach”

Ukazała się adhortacja papieża Franciszka Querida Amazonia. Papież pisze o trosce o nią, bo jest także „naszą ziemią”. O tym uczy też nasza książka: Dzieci, los ziemi leży w waszych rękach…

Książka powstała w Peru, jej autorem jest o. Juan Goicochea C., kombonianin pochodzący właśnie z tego południowoamerykańskiego kraju. Przez wiele lat studiował i posługiwał duszpastersko w Europie, aby w roku 2009, bogaty w doświadczenia i wykształcenie, które zdobył, wrócić do swojej ojczyzny. Od tego czasu pracuje w parafii Misjonarzy Kombonianów na peryferiach Limy.

Ojciec Juan, współdziałając z wolontariuszami, wspiera młodych w dążeniach do godnej przyszłości. We wspólnocie zakonnej w Peru jest koordynatorem Komisji Sprawiedliwości, Pokoju i Ochrony Stworzenia. Wspomaga wielu rolników z różnych regionów kraju w ich przedsięwzięciach na rzecz obrony życia i środowiska przyrodniczego.

Ojciec Juan angażuje się bardzo w wychowywanie młodzieży na rzecz ochrony środowiska naturalnego w swoim kraju, upatrując w niej nadzieję i szansę na stworzenie pozytywnej przyszłości. Stanowiło to dla niego motywację do napisania książki, którą zadedykował przede wszystkim młodym ludziom. Towarzyszyła mu nadzieja, że to, czego się nauczy młodzież, zaowocuje jej odpowiedzialnością za siebie samych i za przyrodę.

Książka Dzieci, los ziemi leży w waszych rękach. Podręcznik o sprawiedliwości, pokoju i ochronie stworzenia koresponduje z treściami, które papież Franciszek zawarł w encyklice Laudato si oraz w ukazującej się właśnie adhortacji Querida Amazonia.

Nasza książka podejmuje problemy ekologii, sprawiedliwości i ochrony stworzenia. Mówi o zagadnieniach, które są dzisiaj bardzo ważne – np. o mobbingu czy prawach człowieka. Jej graficzna forma, pełna nie tylko ciekawych informacji, ale również części, które dzieci mogą wypełniać samodzielnie (krzyżówek, tabel, rebusów, wykreślanek itp.) stanowi ekologiczne kompendium wiedzy i prawdziwy „pod-ręcznik” dla młodych ludzi, w rękach których jest przyszłość Ziemi.

Podziękowanie za wydanie książki wystosowała Międzynarodowa Sieć Pedagogiczna PILGRIM, której hasłem przewodnim jest motto Żyjąc świadomie – budujesz przyszłość ,a głównym celem jest wychowanie w duchu zrównoważonego rozwoju połączonego z duchowością. 

Spis treści:

Wstęp

Co oznacza sprawiedliwość, pokój i ochrona stworzenia?

Ziemia

Temat 1: Woda – źródło życia

Temat 2: Powietrze – czy można bez niego żyć?

Temat 3: Ekosystemy – nadzwyczajna wspólnota

Temat 4: Oceany: są pełne życia!

Temat 5: Amazonia – płuca planety

Temat 6: Zwierzęta – one też są żyjącymi istotami

Temat 7: Artykuły spożywcze – dary Boże i owoc ludzkiej pracy

Temat 8: Surowce mineralne – dary Boże i problem z ich wydobyciem

Temat 9: Śmieci – utracone bogactwo

Temat 10: Plastik – żyjemy na plastikowej planecie

Temat 11: Zmiana klimatu – czy możemy na to wpłynąć?

Temat 12: Mobbing – traktuj drugiego tak, jak sam chciałbyś być traktowany

Temat 13: Rasizm – wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi

Temat 14: Prawa człowieka – prawa dzieci

(Dodatkowo także – przykładowe projekty-pomysły ekologiczne oraz wkładka z zabawą: Pomóż nam uratować świat)

Książka do nabycia w naszych księgarniach stacjonarnych lub przez stronę:

https://sklep.ksj.pl/produkt/dzieci-los-ziemi-lezy-w-waszych-rekach-podrecznik-o-sprawiedliwosci-pokoju-i-ochronie-stworzenia/

w cenie 29,90 zł.

*

ZOBACZ TAKŻE
DANE ADRESOWE

Księgarnia chrześcijańska św. Jacka
ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice
NIP: 634-019-76-31
KRS: 0000138372
REGON: 001316076

DANE KONTAKTOWE

Opiekun klienta: 519 546 101
Centrala: 32 355 48 00
biuro@ksj.pl
Hurtownia czynna
od poniedziałku do piątku: 8:00 – 16:00

© 2023 Księgarnia św. Jacka
Realizacja: Bazinga