Zadzwoń: opiekun klienta: 519 546 101, centrala: 32 355 48 00 Napisz do nas: biuro@ksj.pl
AAA Odwiedź nas na
AKTUALNOŚCI
Ks. M. Kowalski członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej

Ks. M. Kowalski członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej

Autor jednego z tomów naszej serii „Biblia Impulsy” mianowany przez papieża członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej!

Kilka dni temu Ojciec Święty Franciszek mianował wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II – ks. dr. hab. Marcina Kowalskiego, członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej.

Dla Księgarni św. Jacka jest to wielka radość, ponieważ ks. Kowalski jest autorem jednego z tomów naszej serii – Biblia Impulsy, a dokładnie Drugiego Listu do Koryntian (https://sklep.ksj.pl/…/drugi-list-do-koryntian-wstep…/).

Tom opracowany przez ks. Marcina Kowalskiego spotkał się z pozytywną opinią recenzentów:

„Ks. Marcin Kowalski oddaje do rąk czytelników nowoczesny, dobrze napisany komentarz do Drugiego Listu do Koryntian. Książka ma charakter popularnonaukowy, przybliżając czytelnikowi najciekawsze i najważniejsze zagadnienia związane z tym ważnym pismem Pawła, a jej wielką zaletą i oryginalną stroną jest ukazanie rozwoju myśli apostoła przy zastosowaniu starożytnej retoryki. Tłumaczenie greckiego tekstu listu charakteryzuje się wrażliwością na oryginał, komunikatywnością języka oraz dbałością o ładną polszczyznę. W komentarzach kulturowo-literackich czytelnik znajdzie mnóstwo użytecznych i ciekawych informacji poszerzających jego osobistą lekturę tekstu. Wreszcie pytania, które stawia autor, pomagają medytować list Pawła, odnieść go do swojego życia i modlić się nim. Książka jest godna polecenia zarówno dla duszpasterzy, jak i wszystkich wiernych, którzy w listach Pawła szukają inspiracji dla konferencji, homilii, modlitwy oraz własnego duchowego i intelektualnego rozwoju”

prof. KUL dr hab. Krzysztof Mielcarek

Papieska Komisja Biblijna (łac. Pontificia Commissio Biblica) składa się z kardynałów i naukowców; decyduje o stanowisku Kościoła wobec Biblii i nauk biblijnych . Komisja wchodzi w skład Kurii Rzymskiej .

Tom opracowany przez ks. Kowalskiego, jak i inne tomy serii Biblia Impulsy, znajdziecie w naszych sklepach oraz online:

ZOBACZ TAKŻE
DANE ADRESOWE

Księgarnia chrześcijańska św. Jacka
ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice
NIP: 634-019-76-31
KRS: 0000138372
REGON: 001316076

DANE KONTAKTOWE

Opiekun klienta: 519 546 101
Centrala: 32 355 48 00
biuro@ksj.pl
Hurtownia czynna
od poniedziałku do piątku: 8:00 – 16:00

© 2023 Księgarnia św. Jacka
Realizacja: Bazinga