Zadzwoń: opiekun klienta: 519 546 101, centrala: 32 355 48 00 Napisz do nas: biuro@ksj.pl
AAA Odwiedź nas na
AKTUALNOŚCI
Nasza nowość – „Nie ma kolców bez róży” (Chiara Lubich)

Nasza nowość – „Nie ma kolców bez róży” (Chiara Lubich)

Ukazały się myśli na każdy dzień sł. B. Chiary Lubich – założycielki Ruchu Focolare! Zachęcamy do codziennej lektury fragmentów jej pism!

22 stycznia 2020 roku obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin sł. B. Chiary (Silvii) Lubich.

„Już jako nastolatka wraz ze swymi koleżankami postanowiła całe swoje życie opierać na Ewangelii. Połączyła je wiara w Boga, który jest miłością, oraz doświadczenie, że On kocha każdego i że miłość wzajemna prowadzi do jedności, w której obecny jest Jezus. […] Od tej pory postanowiła ona występować na rzecz jedności wszędzie tam, gdzie ujawniały się podziały. Nie została żoną ani zakonnicą, ale wybrała nową drogę: budowania „ogniska domowego” (focolare) – małych wspólnot naśladujących Rodzinę z Nazaretu. 7 grudnia 1943 roku przyrzekła Bogu, że oddaje mu się na zawsze i zmieniła swe imię na Chiara, ku czci św. Klary z Asyżu.

Wokół wspólnoty młodych kobiet ukształtował się znany dziś na całym świecie ruch odnowy duchowej, zwany Focolare. Początkowo rozprzestrzenił się on we Włoszech, a później w Europie i na świecie. Jego charyzmatem jest wprowadzanie jedności wszędzie tam, gdzie jej brakuje, także poprzez angażowanie się w działalność ekumeniczną, w dialog z wyznawcami innych religii oraz we współpracę z wszystkimi ludźmi dobrej woli”

(cyt. z ekai.pl).

Poczynając od trwającego roku, proponujemy Wam codzienną lekturę fragmentów jej pism oraz zapoznanie się z epizodami życia sługi Bożej, które obrazują narodziny i rozwój udzielonego jej charyzmatu (fragm. wprowadzenia o. Ludwika Mycielskiego OSB).

Zestaw składa się z dwóch książek – pierwsza obejmuje myśli na każdy dzień dla miesięcy od stycznia do czerwca, zaś druga – od lipca do grudnia.

Mamy nadzieję, że dzięki tym książkom Chiara stanie się towarzyszką Waszej codzienności, przyjaciółką gotową służyć dobrym słowem i przewodniczką po ścieżkach miłości ku Bogu i braciom.

Książka została wydana we współpracy z Fundacją Mariapoli.

Książki możecie kupić w naszych księgarniach i sklepie online: http://sklep.ksj.pl/produkt/nie-ma-kolcow-bez-rozy-mysli-na-kazdy-dzien-roku-zestaw-t-1-i-2/

*

ZOBACZ TAKŻE
DANE ADRESOWE

Księgarnia chrześcijańska św. Jacka
ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice
NIP: 634-019-76-31
KRS: 0000138372
REGON: 001316076

DANE KONTAKTOWE

Opiekun klienta: 519 546 101
Centrala: 32 355 48 00
biuro@ksj.pl
Hurtownia czynna
od poniedziałku do piątku: 8:00 – 16:00

© 2023 Księgarnia św. Jacka
Realizacja: Bazinga