Zadzwoń: opiekun klienta: 519 546 101, centrala: 32 355 48 00 Napisz do nas: biuro@ksj.pl
AAA Odwiedź nas na
AKTUALNOŚCI
Nasza nowość o małej-wielkiej św. Teresie od Dzieciątka Jezus

Nasza nowość o małej-wielkiej św. Teresie od Dzieciątka Jezus

Sto uśmiechów Teresy na stulecie ogłoszenia dekretu o heroiczności cnót małej, a tak wielkiej karmelitanki bosej z Lisieux

Dokładnie sto lat temu, 14 sierpnia 1921 roku, papież Benedykt XV ogłosił dekret o heroiczności cnót Teresy Martin.

Mówił wtedy:

„Wierni wszystkich narodów, każdego wieku, płci i warunków życia – cytuję za Głosem Karmelu z zachowaniem przedwojennej pisowni – powinni wejść wielkodusznie na tę drogę, którą siostra Teresa od Dzieciątka Jezus osiągnęła heroizm cnoty (…). Wiele na tem zależy, by mieć przed oczyma doniosłość słów ewangelicznych (…): jeśli się nie staniecie jako dzieci, nie wnijdziecie do Królestwa Niebieskiego. Boski Mistrz wymaga wyraźnie, by uczniowie Jego upatrywali w dziecięctwie duchowem warunek konieczny żywota wiecznego (…). Ufność Bogu i ślepe zdanie się w Jego ręce – oto z czego się składa dziecięctwo duchowe. Wyklucza ono poczucie pychy, zarozumiałe mniemanie osiągnięcia celu nadprzyrodzonego za pomocą środków ludzkich, oraz błędne poleganie na własnych siłach w godzinach pokusy i niebezpieczeństwa. Z drugiej strony przypisuje żywą wiarę w istnienie Boga i hołd praktyczny, oddawany Jego potędze i miłosierdziu, przez ufne uciekanie się do Opatrzności Tego, który nam udziela łaski (…) Przedziwnemi są przymioty tego dziecięctwa duchowego (…), w którym tkwi sekret świętości. (…) Siostra Teresa, należąc do Zakonu, w którym chwała mistrzów życia duchowego przyznawaną jest także i (…) niewiastom, choć nie kształciła się w wysokich naukach, jednakże sama w sobie posiadała tyle wiedzy, że zdolną była wskazać innym drogę zbawienia. Lecz gdzież nabyła Teresa to obfite żniwo zasług? Gdzież zebrała tyle dojrzałych owoców? W ogrodzie dziecięctwa duchowego! Skąd ten wielki skarb nauki? Z tajemnic, jakie Bóg objawia maluczkim!

cyt. za stroną: karmel.pl

Teresa jest ze swoim przesłaniem małej drogi stale aktualna i nieustannie kochana przez ludzi na całym świecie. Dlatego warto ją nadal odkrywać, być jej przyjacielem i pozwolić jej być swoją troskliwą siostrą. Ona sama zapewniała, że codziennie czuwa nad swoimi przyjaciółmi.

Aby uczynić naszym czytelnikom św. Teresę jeszcze bliższą, wydaliśmy książkę Sto uśmiechów św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jest to zbiór rozważań poświęconych św. Teresie od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza pisanych na przestrzeni dwudziestu dziewięciu lat. Są one owocem wpatrywania się w dzieje jej duszy. Są też owocem serdecznego związku z Małą Teresą ich autora – ks. Teodora Suchonia, wieloletniego proboszcza Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach.

Zamieszczone w książce rozważania są wyrazem ponownego przemyślenia ważnych dla życia duchowego i kościelnego spraw widzianych oczami św. Teresy – karmelitanki z Lisieux, w czasie jej krótkiego dwudziestoczteroletniego życia. Przeżyła je „w biegu giganta” z pragnieniem wielkiej rzeczy – świętości, i do tej świętości zaprasza także swoich przyjaciół. Poszczególne rozważania pozwolą Czytelnikowi nie tylko poznać św. Teresę w jej mistycznej znajomości Boga oraz miłości do człowieka, ale także przemierzać w bliskości jej słów zarówno rok kalendarzowy, jak i kościelny.

Gorąco Wam tę książkę, pełną pogodnych duchowych myśli, uśmiechów Teresy i fragmentów jej pism, polecamy!

Do końca sierpnia kupicie ją w promocyjnej cenie:

ZOBACZ TAKŻE
DANE ADRESOWE

Księgarnia chrześcijańska św. Jacka
ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice
NIP: 634-019-76-31
KRS: 0000138372
REGON: 001316076

DANE KONTAKTOWE

Opiekun klienta: 519 546 101
Centrala: 32 355 48 00
biuro@ksj.pl
Hurtownia czynna
od poniedziałku do piątku: 8:00 – 16:00

© 2023 Księgarnia św. Jacka
Realizacja: Bazinga