Zadzwoń: opiekun klienta: 519 546 101, centrala: 32 355 48 00 Napisz do nas: biuro@ksj.pl
AAA Odwiedź nas na
AKTUALNOŚCI
Nowość Księgarni św. Jacka na Rok św. Józefa

Nowość Księgarni św. Jacka na Rok św. Józefa

Zastanawialiście się, co by było, gdyby napisał do Was Święty? Przekonajcie się, jak to jest, czytając listy… św. Józefa!

Trwa, ogłoszony przez papieża Franciszka, Rok św. Józefa. Ukazało się już wiele pozycji o tym wyjątkowym człowieku wiary, sprawiedliwości i miłości. Ale Wydawnictwo Księgarni św. Jacka przygotowało na trwający rok poświęcony Opiekunowi Odkupiciela książkę wyjątkową –

„Listy św. Józefa”.

Wielu ludzi kieruje do Józefa swoje „listy” w postaci modlitwy, ale czy zastanawiają się nad tym, co by było, gdyby pewnego dnia św. Józef na nie odpowiedział? Gdyby wysłał do nich list?

Ojciec Zdzisław Józef Kijas podjął się niezwykłej próby zobrazowania tego, jak takie Józefowe listy mogłyby wyglądać. Jak wyjaśnia:

„Ludzie, wierzący i niewierzący, piszą do niego w sprawach dla siebie ważnych, on zaś – jako dobry mąż, opiekun, człowiek pracy – cierpliwie i mądrze im odpowiada. Czyni to w formie listów. Odpowiadając na nie, nawiązuje, bardziej lub mniej, do osobistej historii. Czerpie z niej to, co – jak sądzi – może pomóc jego adresatom w wyjściu z trudności, w jakich się znaleźli, umocnić ich w wierze, pocieszyć w strapieniu. Czy jego odpowiedzi ich zadowolą? Ocenę pozostawiam Czytelnikowi”.

Książka nie jest zatem wprost o św. Józefie. Jednak poprzez zamieszczoną w niej „korespondencję” możemy lepiej poznać Jego troskę o ludzi i ich sprawy, jego czułość, ojcowskie serce, mądrość i roztropność w udzielaniu rad, a przede wszystkim głęboką wiarę, z jakiej jest znany i przez pryzmat której udziela odpowiedzi na kierowane do niego listy, prośby, modlitwy.

Z pewnością odnajdziecie w tych tekstach coś dla siebie i z ich pomocą przybliżycie się do św. Józefa na tyle, że stanie się Waszym towarzyszem nie tylko w tym roku, ale na całe życie.

Do książki dołączona jest zakładka z aktualną wersją Litanii do św. Józefa oraz papeteria z kopertą – może Wy również napiszecie swój list-modlitwę do św. Józefa…?

Kupicie ją w naszych sklepach oraz online na: https://sklep.ksj.pl/produkt/listy-sw-jozefa/

Tu możecie pobrać fragment książki:

Posłuchaj wywiadu z autorem – o. Zdzisławem Kijasem na naszym kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=oKuyyPcfh48&t=12s

ZOBACZ TAKŻE
DANE ADRESOWE

Księgarnia chrześcijańska św. Jacka
ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice
NIP: 634-019-76-31
KRS: 0000138372
REGON: 001316076

DANE KONTAKTOWE

Opiekun klienta: 519 546 101
Centrala: 32 355 48 00
biuro@ksj.pl
Hurtownia czynna
od poniedziałku do piątku: 8:00 – 16:00

© 2023 Księgarnia św. Jacka
Realizacja: Bazinga