Zadzwoń: opiekun klienta: 519 546 101, centrala: 32 355 48 00 Napisz do nas: biuro@ksj.pl
AAA Odwiedź nas na
AKTUALNOŚCI
Nowy salon już otwarty!

Nowy salon już otwarty!

16 września 2020 roku otwarliśmy nasz odnowiony salon w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 11

Bardzo długo czekaliśmy na ten dzień – za nami otwarcie odnowionego salonu Księgarni św. Jacka w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 11.

Część oficjalna wydarzenia odbyła się o godz. 10.oo. Składała się m.in. z krótkiej opowieści o historii Księgarni oraz jej patrona – św. Jacka, natomiast później abp Wiktor Skworc pobłogosławił zarówno nowy salon, jak i pozostałe pomieszczenia Księgarni – m.in. hurtownię, wydawnictwo i biura.

O otwarciu salonu tak napisał „Gość Katowicki”

Nowe oblicze stacjonarnej księgarni Wydawnictwa Księgarnia Świętego Jacka to odpowiedź na aktualne trendy. W odnowionym lokalu jest dostępna dobra literatura, paramenty liturgiczne, ale także… kawa. Do wejścia zachęca nie tylko odnowione, jasne wnętrze, ale również stylowe, kolorowe fotele. – Jest kilkanaście miejsc, w których można wygodnie usiąść, wypić kawę, przeglądnąć książki, spędzić miło czas – wymienia diakon Tadeusz Cieślik, prezes Wydawnictwa Księgarnia Świętego Jacka.

W uroczystej inauguracji działalności uczestniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. – Próbujemy odpowiedzieć na tę zmieniającą się rzeczywistość. Salon odpowiada potrzebom dzisiejszego klienta, który szuka wartościowej książki czy pamiątek religijnych. Można usiąść i zapoznać się z treścią, zanim podejmiemy decyzję o kupnie. To zawsze jest miłe, kiedy można przejść pomiędzy regałami, przysiąść i przejrzeć – oceniał zmiany.

Otwarcie było również okazją do spojrzenia na przeszłość wydawnictwa, które świętuje 95 lat działalności. – Księgarnia powstała, zanim powstała diecezja katowicka, zwana śląską. Kroki dążące do stworzenia księgarni były podejmowane już od lutego 1925 roku, w maju ukonstytuowała się nazwa. Tym, którzy tworzyli to miejsce, towarzyszyła taka myśl, by poprzez książki przekazywać te treści najcenniejsze – przypomniała dr Joanna Pakuza, historyk Kościoła i redaktor wydawnictwa. – Duchowni śląscy dostrzegli w słowie drukowanym wielką siłę do podniesienia poziomu świadomości religijnej, jak mówił bp Adamski, czy duchowego wyrobienia diecezjan. To może brzmi dzisiaj patetycznie i bardzo poważnie, lecz sprowadza do rzeczy prostych, czyli podnosić poziom wiedzy i pogłębiać to, co mamy w życiu najcenniejszego – wiarę – przypomniała zebranym Joanna Pakuza.

Spotkanie poprowadziła Dominika Szczawińska, dziennikarka radia eM.

„Gość Katowicki”, 16 września 2020

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia nowego sklepu. W tygodniu pracujemy w godzinach od 9.oo do 17.oo, a w soboty od 9.oo do 13.oo.

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z odnowionych wnętrz Księgarni.

ZOBACZ TAKŻE
DANE ADRESOWE

Księgarnia chrześcijańska św. Jacka
ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice
NIP: 634-019-76-31
KRS: 0000138372
REGON: 001316076

DANE KONTAKTOWE

Opiekun klienta: 519 546 101
Centrala: 32 355 48 00
biuro@ksj.pl
Hurtownia czynna
od poniedziałku do piątku: 8:00 – 16:00

© 2023 Księgarnia św. Jacka
Realizacja: Bazinga