Zadzwoń: opiekun klienta: 519 546 101, centrala: 32 355 48 00 Napisz do nas: biuro@ksj.pl
AAA Odwiedź nas na
AKTUALNOŚCI
„Ogród” ks. prof. Jerzego Szymika już w sprzedaży

„Ogród” ks. prof. Jerzego Szymika już w sprzedaży

Najważniejszy tom wierszy ks. prof. Jerzego Szymika – „Ogród” – ma właśnie swoją premierę

„Ogród” zrywa lawiny, karmi, uspokaja. Kryształ!!! Aż 77 nowych wierszy.

ks. dr Bartłomiej Kuźnik

Tym, co najbardziej uderza w nowych utworach poety z Pszowa, okazuje się właśnie wyczulenie na puls, czy może raczej rozedrganie, dzisiejszego świata. Autor portretuje naszą rzeczywistość niezwykle celnie, z chirurgiczną wręcz precyzją, bez znieczulenia wbijając ostrze słowa tam, gdzie tocząca świat choroba domaga się zdecydowanych cięć. A jednocześnie z czułością ogrodnika poeta pielęgnuje to, co w nas kruche, delikatne, domagające się ochrony, piękne….

Dla mnie to jedna z najlepszych książek poetyckich ostatnich lat.

Szymon Babuchowski, „Gość Niedzielny”

Powyżej można przeczytać/usłyszeć/zobaczyć jedynie niektóre z wielu pozytywnych tekstów/głosów/reakcji, których nie brakuje przy okazji premiery nowego, najważniejszego tomu poetyckiego „Ogród” ks. prof. Jerzego Szymika, prezbitera archidiecezji katowickiej, teologa i poety.

O swoim dziele ks. Szymik pisze tak:

Na tytułowy „Ogród” składa się kilkanaście grup wierszy: Domowe róże, Drzewo poznania, Wśród mirtów, Dziki bez, Hizop i inne. Są to utwory o bardzo zróżnicowanej poetyce. Od nielicznych wierszy względnie klasycznych, rymowanych, stroficznych aż po narratywne, eseizujące, skupione na malunku i opowieści. Wszystkie mają swój wewnętrzny, podskórny rytm – słów, fraz, obrazów.

„Ogród” jest rozpięty od pustyni po las, z doświadczeniem Łaski w samym sercu tego współczesnego – w samej istocie tych tekstów – obszaru. Tom scala więc to, co dzisiejsze z tym, co po-Bożne, nie stroniąc od diagnoz, zacierając granice miedzy ogrodami Eden i Getsemani. Przewodnikiem jest w tym niepokojącym gąszczu trójwers z tytułowego utworu: „Coraz częściej mnie pytają:/ czyż to aby nie ciebie widziałem razem z Nim w ogrodzie?/ Tak, to byłem ja”.

Książka, która zachwyca również szatą graficzną, wchodzi właśnie na rynek i jest dostępna w sprzedaży poprzez sklep internetowy Księgarni św. Jacka oraz w naszych sklepach stacjonarnych.

20 listopada 2020 roku o godz. 18.00 zapraszamy na oficjalną premierę książki, która ze względu na okoliczności tym razem odbędzie się w wersji online. Transmisja na żywo będzie dostępna na kanale YouTube Księgarni św. Jacka oraz poprzez profil społecznościowy Księgarni na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE
DANE ADRESOWE

Księgarnia chrześcijańska św. Jacka
ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice
NIP: 634-019-76-31
KRS: 0000138372
REGON: 001316076

DANE KONTAKTOWE

Opiekun klienta: 519 546 101
Centrala: 32 355 48 00
biuro@ksj.pl
Hurtownia czynna
od poniedziałku do piątku: 8:00 – 16:00

© 2023 Księgarnia św. Jacka
Realizacja: Bazinga