Zadzwoń: 32 355 48 00; +48 519 546 100, Napisz do nas: biuro@ksj.pl
AAA Odwiedź nas na
AKTUALNOŚCI
„Ogród” ks. prof. Jerzego Szymika już w sprzedaży

„Ogród” ks. prof. Jerzego Szymika już w sprzedaży

Najważniejszy tom wierszy ks. prof. Jerzego Szymika – „Ogród” – ma właśnie swoją premierę

„Ogród” zrywa lawiny, karmi, uspokaja. Kryształ!!! Aż 77 nowych wierszy.

ks. dr Bartłomiej Kuźnik

Tym, co najbardziej uderza w nowych utworach poety z Pszowa, okazuje się właśnie wyczulenie na puls, czy może raczej rozedrganie, dzisiejszego świata. Autor portretuje naszą rzeczywistość niezwykle celnie, z chirurgiczną wręcz precyzją, bez znieczulenia wbijając ostrze słowa tam, gdzie tocząca świat choroba domaga się zdecydowanych cięć. A jednocześnie z czułością ogrodnika poeta pielęgnuje to, co w nas kruche, delikatne, domagające się ochrony, piękne….

Dla mnie to jedna z najlepszych książek poetyckich ostatnich lat.

Szymon Babuchowski, „Gość Niedzielny”

Powyżej można przeczytać/usłyszeć/zobaczyć jedynie niektóre z wielu pozytywnych tekstów/głosów/reakcji, których nie brakuje przy okazji premiery nowego, najważniejszego tomu poetyckiego „Ogród” ks. prof. Jerzego Szymika, prezbitera archidiecezji katowickiej, teologa i poety.

O swoim dziele ks. Szymik pisze tak:

Na tytułowy „Ogród” składa się kilkanaście grup wierszy: Domowe róże, Drzewo poznania, Wśród mirtów, Dziki bez, Hizop i inne. Są to utwory o bardzo zróżnicowanej poetyce. Od nielicznych wierszy względnie klasycznych, rymowanych, stroficznych aż po narratywne, eseizujące, skupione na malunku i opowieści. Wszystkie mają swój wewnętrzny, podskórny rytm – słów, fraz, obrazów.

„Ogród” jest rozpięty od pustyni po las, z doświadczeniem Łaski w samym sercu tego współczesnego – w samej istocie tych tekstów – obszaru. Tom scala więc to, co dzisiejsze z tym, co po-Bożne, nie stroniąc od diagnoz, zacierając granice miedzy ogrodami Eden i Getsemani. Przewodnikiem jest w tym niepokojącym gąszczu trójwers z tytułowego utworu: „Coraz częściej mnie pytają:/ czyż to aby nie ciebie widziałem razem z Nim w ogrodzie?/ Tak, to byłem ja”.

Książka, która zachwyca również szatą graficzną, wchodzi właśnie na rynek i jest dostępna w sprzedaży poprzez sklep internetowy Księgarni św. Jacka oraz w naszych sklepach stacjonarnych.

20 listopada 2020 roku o godz. 18.00 zapraszamy na oficjalną premierę książki, która ze względu na okoliczności tym razem odbędzie się w wersji online. Transmisja na żywo będzie dostępna na kanale YouTube Księgarni św. Jacka oraz poprzez profil społecznościowy Księgarni na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE
Spotkanie autorskie z ks. Jerzym Szymikiem Spotkanie autorskie z ks. Jerzym Szymikiem

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji ze spotkania autorskiego z ks. Jerzym Szymikiem: GALERIA.

czytaj więcej
Veni, Sancte Spiritus Veni, Sancte Spiritus

Trylogia Veni, Sancte Spiritus – Szymik, jakiego lubimy: w komentarzach zwięzły, w szkicach sięgający w głąb, w felietonach błyskotliwy. Myślący spójnie i szeroko, rozumem i sercem. Niestroniący od wykrzykników. Stawiający kropki we właściwych miejscach.

czytaj więcej
DANE ADRESOWE

Księgarnia św. Jacka
ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice
NIP: 634-019-76-31
KRS: 0000138372
REGON: 001316076

DANE KONTAKTOWE

32 355 48 00
519 546 100
biuro@ksj.pl
Hurtownia czynna
od poniedziałku do piątku: 8:00 – 16:00

© 2020 Księgarnia św. Jacka
Realizacja: Bazinga