Gdy zbliża się otwarcie odnowionego salonu na ul. Wita Stwosza, zapraszamy w podróż w czasie do naszych księgarni sprzed lat…
Przez ponad 90 lat istnienia Księgarni św. Jacka (najpierw Księgarni i Drukarni Katolickiej), nasze sklepy miały nie tylko różną lokalizację, ale także różny wystrój, oprawę i sposób ekspozycji towaru.
Jako że wielkimi krokami zbliżamy się do ponownego otwarcia naszego głównego katowickiego salonu – w odnowionej, nowoczesnej formule – (więcej informacji znajdziecie tutaj: https://ksj.pl/metamorfoza-salonu-na-ul-wita-stwosza/) chcemy zaprosić Was w małą podróż w czasie i przypomnieć, jak wyglądały nasze sklepy kilka dobrych lat temu.
W latach 90. Księgarnia miała 16 oddziałów w 14 miastach (Katowice, Rybnik, Chorzów, Gliwice, Zabrze, Opole, Cieszyn, Częstochowa, Wodzisław, Chrzanów, Bielsko-Biała, Mikołów, Bytom, Lubliniec). Do podstawowego asortymentu, obok książek, dewocjonaliów czy artykułów liturgicznych, należały także – modne w tamtych czasach – kasety audio i video o tematyce religijnej. Ofertę ubogacały także figury, ikony, obrazy, łańcuszki i medaliki oraz wiele innych.
W księgarniach stosowało się okna wystawowe zamknięte, a wyposażenie frontu stanowiły szafy księgarskie otwarte i zamknięte, regały księgarskie i stoły sprzedażowe.
Trwając w roku naszego jubileuszu, pamiętamy o naszej historii i tradycji, a jednocześnie żyjemy tym, co ważne teraz, patrząc też w przyszłość i starając się zmieniać dla Was.
Chcemy odpowiadać na oczekiwania naszych klientów, by – będąc w naszych księgarniach i czytając nasze książki – byli usatysfakcjonowani i zadowoleni z naszych usług i naszej oferty wydawniczej.
Za nami m.in. zmiana głównej siedziby Księgarni, zmiana koncepcji identyfikacji (logo), stopniowo zmieniają się też nasze pozostałe salony, ale teraz czekamy, by móc zaprosić naszych czytelników i klientów do salonu na ul. Wita Stwosza. Prosimy Was jeszcze o nieco cierpliwości, jesteśmy pewni, że się ona opłaci, a efekt końcowy bardzo Was zaskoczy!
*
Dziękujemy jednemu z naszych wieloletnich pracowników za udostępnienie tekstu i zdjęć, które stały się podstawą do napisania powyższego artykułu.
[jp]