Zadzwoń: 32 355 48 00; +48 519 546 100, Napisz do nas: biuro@ksj.pl
AAA Odwiedź nas na

Zapowiedzi

Wkrótce:

„Nie jesteś sam” Peter Blank

Książka Nie jesteś sam to zbiór inspirujących przemyśleń i wskazówek przydatnych dla każdego chrześcijanina, który poprzez osobisty rozwój duchowy pragnie dążyć do uświęcania swojej codzienności.

Ksiądz Peter Blank dzieli się doświadczeniami jako wieloletni spowiednik i kierownik duchowy, a swoje rozważania opiera na Słowie Bożym, wybranych dokumentach Kościoła oraz na postaciach świętych. Bardzo wartościowe są opisy wspomnień jego spotkań ze św. Josemaríą Escrivą de Balaguerem, tzw. świętym codzienności. Nie brakuje również praktycznych wskazówek, których punktem centralnym jest uświęcanie się w miejscu pracy, w małżeństwie, w rodzinie i w innych rodzajach relacji społecznych.

Pierwszy nakład ukazał się w Niemczech w marcu 2018 roku i od tamtej pory książka jest ciągle w sprzedaży, zbierając przy tym wiele pozytywnych recenzji. Książka została przetłumaczona na język hiszpański i od czerwca 2019 roku znajduje się również w ciągłej sprzedaży.

Przekład: Marta Püllen, tłumaczka języka niemieckiego i hiszpańskiego

Patroni medialni: „Gość Niedzielny”, Radio „eM”, „Pastores”, Centrum Formacji Duchowej

Ewangelia wg św. Marka – seria Biblia Impulsy

Drugi tom Biblii Impulsy to Ewangelia według Świętego Marka w przekładzie i ze wstępem ks. Artura Maliny. Autorem komentarza jest tu redaktor naukowy całej serii, ks. Janusz Wilk. Jak czytamy we wstępie: „prawdziwa wiedza o Jezusie nie powstaje dzięki nagromadzeniu terminów teologicznych i biblijnych określeń, ale rodzi się z trwałej więzi uczniów z Nim. Z tego powodu w Ewangelii Marka nie ma wielu wyraźnych określeń Jezusa jako Mesjasza czy Syna Bożego (…) Jej charakter zgadza się z tajemnicą osoby i dzieła Jezusa. Treść tej tajemnicy odsłaniała się stopniowo tym, którzy podążyli za Nim i pozostali na tej drodze. Związali się oni nie z ideami o Zbawicielu i teoriami na Jego temat, ale z Osobą przemieniającą ich życie. Jak takie poznanie było możliwe dla uczniów z okresu ziemskiego życia Jezusa, tak staje się ono również dostępne dla wszystkich współczesnych słuchaczy i czytelników Ewangelii”.

Korespondencja August Hlond – Józef Gawlina 1924–1948, Katowice 2022, wyd. WueM, KSJ, wyd. 2, uzupełnione

Pierwsze wydanie Korespondencji August Hlond – Józef Gawlina 1924–1948 ukazało się w 2003 roku, w tej chwili jest już nie do zdobycia, nawet na rynku antykwarycznym. Prezentowana publikacja to jej drugie wydanie, poprawione (przypisy) oraz uzupełnione o kilkadziesiąt nowych listów. Edycja korespondencji Hlond–Gawlina to ważny przyczynek do zrozumienia historii Kościoła w Polsce w okresie międzywojennym, a także interesujące źródło informacji na temat roli Kościoła, a zwłaszcza zaś duszpasterstwa wojskowego w okresie II wojny światowej na Zachodzie. Drugie wydanie Korespondencji Hlond–Gawlina zostało poszerzone o 83 listy odnalezione w archiwach. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że udało się odnaleźć 38 listów z okresu II wojny światowej, dzięki temu dotychczasowy zbiór 29 listów powiększył się do 67 i prawdopodobnie jest prawie kompletny.

DANE ADRESOWE

Księgarnia św. Jacka
ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice
NIP: 634-019-76-31
KRS: 0000138372
REGON: 001316076

DANE KONTAKTOWE

32 355 48 00
519 546 100
biuro@ksj.pl
Hurtownia czynna
od poniedziałku do piątku: 8:00 – 16:00

© 2020 Księgarnia św. Jacka
Realizacja: Bazinga