Zadzwoń: opiekun klienta: 519 546 101, centrala: 32 355 48 00 Napisz do nas: biuro@ksj.pl
AAA Odwiedź nas na

Zapowiedzi

Wkrótce:

Jest prorok. Nie wiedziała, kim była naprawdę (seria: Wierzyć w XXI Wieku nr 3)

o. Zdzisław Józef Kijas OFMConv

W kolejnej książce w serii Wierzyć w XXI Wieku o. prof. Zdzisław J. Kijas ukazuje postać Izraelitki, która sytuację zniewolenia przemieniła w wewnętrzny rozwój, w odkrycie Boga, który jest nie tylko Bogiem jej narodu, ale wszystkich ludzi. Staje się prorokinią Boga jedynego, miłującego, wszechmocnego. Na kanwie doświadczenia tej młodej kobiety, a także innych proroków, autor rozważa sytuacje graniczne w życiu człowieka. Czy paradoksalnie mogą być one dla człowieka szansą wewnętrznego rozwoju, odkrywania siebie i roli, jaką ma do odegrania w społeczności, w której się znajduje? I czy słowo proroka może sprawić, że nasz wróg z przeciwnika stanie się wyznawcą, który składa ofiary Bogu prawdziwemu?

Siedem spotkań

Elżbieta Ciesielska

Siedem spotkań to opowieść o spotkaniach, siedmiu albo więcej, które zmieniły życie. Agnieszka od dzieciństwa jest wrażliwą, uważną, czułą na otaczający świat i ludzi dziewczynką. Skomplikowane dzieciństwo, choroba matki i trudna relacja z niedojrzałym do roli ojcem powodują, że droga wejścia w młodość i dorosłość jest trudna, kręta i wyboista. Stany złego samopoczucia psychicznego pojawiają się wcześnie, towarzyszą jej od liceum i pogłębiają się w pierwszych latach studiów i doświadczeń zawodowych. Agnieszka szybko i trafnie autodiagnozuje w sobie depresję, ale będzie musiało upłynąć wiele lat, aby instytucje medyczne, ośrodki pomocy psychologicznej i kręgi kościelne, w których szuka oparcia, stanęły na wysokości zadania i pomogły jej w nierównej walce z chorobą. Tabu społeczne lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych miesza się z plejadą postaci, które powinny, ale nie potrafią skutecznie pomóc. Przez cały czas Agnieszka stara się iść naprzód, walcząc z depresją, poddając się tylko w momentach, kiedy złożona cierpieniem nie jest już w stanie znaleźć więcej siły. Trafia na miłość, niestety nie uszytą hollywoodzkim prostym ściegiem, ale podobnie jak cała jej historia powikłaną, zaplątaną, ambiwalentną.

Słowo Twoje, mój głos. Jak czytać Pismo Święte w trakcie liturgii

Witold Sadowski

W pierwszej kolejności książka ta ma szansę stać się podstawowym narzędziem dla osób odpowiedzialnych na poziomie diecezjalnym za formację ministrantów i lektorów.

DANE ADRESOWE

Księgarnia św. Jacka
ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice
NIP: 634-019-76-31
KRS: 0000138372
REGON: 001316076

DANE KONTAKTOWE

Opiekun klienta: 519 546 101
Centrala: 32 355 48 00
biuro@ksj.pl
Hurtownia czynna
od poniedziałku do piątku: 8:00 – 16:00

© 2020 Księgarnia św. Jacka
Realizacja: Bazinga